Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
Росія оголосила «недружніми» країнами США і Чехію

Росія оголосила «недружніми» країнами США і Чехію

Тепер їх консульства будуть обмежені в наймі на роботу фізосіб, які перебувають на території Росії

Росія оголосила «недружніми» країнами США і Чехію
фото DR

Російський уряд затвердив список недружніх іноземних держав, туди увійшли Чехія і США, пише Інтерфакс з посиланням на розпорядження на офіційному порталі правової інформації.

У переліку, крім назв країн, вказано кількість фізосіб, які перебувають на території Росії, з якими дипмісії недружніх країн і їх консульські установи можуть укладати трудові договори.

З переліку випливає, що чеські диппредставництва можуть найняти до 19 таких фізосіб, місії США – жодної.

Розпорядження прийнято відповідно до указу президента Владіміра Путіна від 23 квітня про протидію недружнім діям іноземних держав. Указ обмежує можливості дипмісій і консульських служб таких держав наймати фізосіб, які перебувають на території Росії.

Після виходу цього указу посольство США в Москві попередило, що практично перестане здійснювати консульські послуги, за винятком екстрених випадків з громадянами США та екстреної видачі віз росіянам, коли мова йде про життя і смерть або закінчується термін дії імміграційної візи.

Росія і США почали обмінюватися вимогами щодо скорочення персоналу диппредставництв з грудня 2016 року, коли адміністрація Барака Обами вислала з Америки групу російських дипломатів у відповідь на утиски американських дипломатів в Росії. У вересні 2020 року посол США Джон Салліван нарікав, що його місії не вистачає рук.

Раніше повідомлялося, що Росія створює список «недружніх» країн, які не зможуть наймати росіян на роботу в посольствах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті