В Республіці Комі через аварію на трубопроводі в грунт і річку потрапило 90 тонн нафти

В Республіці Комі через аварію на трубопроводі в грунт і річку потрапило 90 тонн нафти

Більшість розлитої нафти вдалося зібрати

В Республіці Комі через аварію на трубопроводі в грунт і річку потрапило 90 тонн нафти
фото DR

На півночі Росії в Республіці Комі через аварію на трубопроводі в навколишнє середовище витекло 90 тонн нафтопродуктів. Витік стався в результаті розгерметизації напірного нафтопроводу Ошського нафтового родовища, його виявили 11 травня. Це сталося на відстані близько 300 м від берега річки Колва. Пізніше на поверхні річки виявили райдужну плівку, а в Усинську ввели режим НС, пише РБК.

Адміністрація Усинська з посиланням на «дочку» ЛУКОЙЛу, компанію «ЛУКОЙЛ-Комі», повідомляла, що основна частина нафти поширилася по грунті, туди потрапило близько 90 тонн. В акваторію Колви потрапило близько 9 тонн рідини.

«Витік стався на відстані близько 300 метрів від берегової лінії річки Колва. Тому основна частина нафти поширилася на грунті, головним чином зайнявши природну низину поблизу від місця витоку. На суші витік було оперативно локалізовано. Здійснюється зачистка території, після чого на ділянці буде проведена технічна, а потім біологічна рекультивація», – заявили представники адміністрації Усинська.

В акваторію річки Колва, за попередніми оцінками, потрапило 9 тонн нафтопродуктів. Їх збір здійснюють за допомогою бонових загороджень і вручну: в роботах з очищення задіяні понад 230 осіб і 70 одиниць техніки.

Розлив стався 11 травня. Причиною назвали аварію на нафтозбиральному колекторі, яка призвела до розгерметизації нафтопровода.

12 травня в Комі ввели режим НС. Слідчий комітет в Архангельській області і НАО оголосив про порушення справи через порушення правил охорони довкілля при виконанні робіт.

Нагадаємо, приблизно рік тому стався масштабний розлив дизельного палива на об’єкті, підконтрольному російській компанії «Норнікель». Тоді в річку і озеро потрапила 21 000 тонн пального. В Росії суд зобов’язав «Норнікель» виплатити рекордний штраф за забруднення природи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті