Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
Індія навряд чи відновить експорт вакцин проти COVID-19 до жовтня – Reuters

Індія навряд чи відновить експорт вакцин проти COVID-19 до жовтня – Reuters

Місяць тому індійська влада припинила експорт вакцин з огляду на складну ситуацію з COVID-19 всередині країни

Індія навряд чи відновить експорт вакцин проти COVID-19 до жовтня – Reuters
фото www.flickr.com/photos/191683691@N08/50830993981

Індія навряд чи відновить великий експорт вакцин проти COVID-19 як мінімум до жовтня. Як стало відомо агентству Reuters, влада країни зосередиться на забезпеченні вакцинам власного населення. Цей крок посилить дефіцит поставок в межах глобальної ініціативи COVAX.

Місяць тому Індія місяць припинила експорт вакцин після того, як пожертвувала або продала понад 66 млн доз.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), яка є одним з керівників COVAX, закликала виробників вакцин за межами Індії просувати поставки для програми, з огляду на дефіцит вакцин з країни Південної Азії.

«Ми не зобов'язані передавати вакцини іншим країнам», – прокоментувало рішення призупинити експорт одне з джерел. – Це було внутрішнє обговорення».

Два інших джерела заявили, що точні терміни відновлення експорту можуть змінитися в залежності від того, як скоро Індія зможе взяти під контроль другу хвилю COVID-19, яка вразила систему охорони здоров'я Індії.

Міністерство закордонних справ Індії, яке координує і контролює весь експорт вакцин, не відповіло на запит Reuters про коментарі з цього приводу.

Представник Індійського інституту сироватки (Serum Institute of India, SII), найбільшого у світі виробника вакцин, сказав, що наразі основна увага приділяється поставкам вакцин в Індію. Раніше очікувалося, що поставки в інші країни відновляться з червня.

Один з керівників COVAX сказав Reuters, що принаймні 140 млн доз, які, як очікувалось програма мала отримати до кінця травня, тепер залишаться в Індії.

У понеділок, 17 травня, глава ЮНІСЕФ попросив країни G7 пожертвувати вакцини COVAX в якості екстрених заходів для усунення серйозного дефіциту, викликаного перебоями в експорті вакцини з Індії.

Нагадаємо: президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати пожертвують додаткові 20 млн доз препаратів Pfizer-BioNTech, Moderna та Johnson & Johnson на додачу до 60 млн доз AstraZeneca, анонсованих у квітні.

Крок Байдена був зроблений після того, як генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус попередив, що світ досяг ситуації «вакцинного апартеїду», закликавши багатші країни і виробників вакцин збільшити обмін вакцинами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті