Білоруська влада заблокувала сайт TUT.BY, в офісах та у співробітників ЗМІ відбуваються обшуки

Білоруська влада заблокувала сайт TUT.BY, в офісах та у співробітників ЗМІ відбуваються обшуки

Тихановська вимагає негайної реакції ЄС

Білоруська влада заблокувала сайт TUT.BY, в офісах та у співробітників ЗМІ відбуваються обшуки
фото www.facebook.com/tut.by

Міністерство інформації Білорусі повідомило, що за повідомленням Генпрокуратури заблокувало доступ до сайту інформаційного ресурсу TUT.BY і його копій.

В повідомленні міністерства вказано, що регулятор виявив численні порушення закону про ЗМІ в публікаціях забороненої інформації на цьому сайті. Мова йде про розміщення матеріалів «від імені незареєстрованого фонду BYSOL».

Міністерство нагадало, що стаття 38 Закону про ЗМІ забороняє поширювати інформацію від імені організацій, які не пройшли держреєстрацію.

В телеграм-каналі TUT.BY повідомляється, що в офіси та додому до працівників видання прийшли співробітники Департаменту фінансових розслідувань.

«Вранці 18 травня декілька редакторів TUT.BY повідомили про те, що до них додому прийшли співробітники ДФР. У головного редактора Марини Золотової зламали двері в загальний тамбур на її поверсі… Силовики також прийшли в офіс компанії TUT.BY в будівлі «Omega Tower». Співробітники, які працювали в офісі, не відповідають на дзвінки… Перестали виходити на зв'язок журналісти і фотографи, які приїхали до офісу – Артем Майоров («Білоруси і ринок»), Дар'я Бурякіна (TUT.BY), Олександр Чорнухи (Onliner), дружина засновника TUT.BY Юрія Зіссера Юлія Чернявська», – йдеться у повідомленні.

Комітет держконтролю Білорусі повідомив, що стосовно посадових осіб TUT.BY порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч.2 ст. 243 КК (ухилення від сплати сум податків, зборів в особливо великому розмірі). У 2019 компанією отримано статус резидента Парку високих технологій (ПВТ). За даними Департаменту фінансових розслідувань, TUT.BY отримав виручку, «не обумовлену діяльністю, дозволеної для резидентів ПВТ».

Світлана Тихановська заявила, що вона і її команда перебувають на зв'язку з главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.

 «Ми вимагаємо негайної реакції ЄС, термінового запуску програми підтримки незалежних ЗМІ, захисту журналістів та допомоги для продовження роботи, всупереч репресіям», – йдеться в повідомленні Тихановської.

Нагадаємо: 10 травня, верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що ЄС завершує підготовку нового, вже четвертого пакета санкцій проти режиму Олександра Лукашенка в Білорусі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті