Інвестор, який передбачив кризу 2008 року, поставив на пониження Tesla

Інвестор, який передбачив кризу 2008 року, поставив на пониження Tesla

До кінця березня Tesla втратила чверть своєї капіталізації, починаючи з січня

Інвестор, який передбачив кризу 2008 року, поставив на пониження Tesla
фото Shutterstock

Майкл Бьюррі, інвестор, який прославився тим, що під час кризи 2008 року зробив мільярдні ставки проти іпотечних паперів, тепер почав грати проти Tesla Ілона Маска, пише The Bell з посиланням на Bloomberg.

Бьюррі розкрив коротку позицію проти Tesla на суму понад $500 млн. Якщо інвестор вирішив скинути всі акції Tesla, його хедж-фонду Scion Asset Management доведеться зіграти проти 800 000 акцій автовиробника, якими він володів станом на 31 березня.

Вартість акцій Tesla в руках фонду на той момент становила $534 млн. Коли зроблена ставка, невідомо.

До кінця березня Tesla втратила чверть своєї капіталізації з січневого піку, а до початку поточного тижня – 35%. Але за пандемічний 2020 рік папери компанії виросли більше ніж на 700%.

Нинішню ставку проти Tesla Бьюррі робить не вперше. У грудні інвестор повідомив в Twitter, що його фонд ставить на пониження акцій автовиробника (пізніше Бьюррі видалив твіт). Він навіть рекомендував Маску випустити на ринок більше акцій для залучення капіталу, поки їх ціна на «абсурдно високому» рівні.

На початку року Бьюррі порівняв стрімке дорожчання акцій Tesla з «бульбашкою» на ринку іпотечного кредитування США в 2008 році, яку сам і передбачив. На основі цієї історії був знятий фільм «Гра на пониження» – роль Бьюррі зіграв актор Крістіан Бейл.

Між тим повідомлялося, що попит на електромобілі Tesla рекордний: компанія вже розпродала весь квартальний запас.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті