ВВП єврозони скоротився на 0,6% в І кварталі

ВВП єврозони скоротився на 0,6% в І кварталі

Очікується, що всі країни єврозони повернуться до докризового рівня до кінця 2022 року

ВВП єврозони скоротився на 0,6% в І кварталі
фото www.flickr.com/photos/[email protected]/5959883563

За данимиЄвропейського статистичного управління, зайнятість в єврозоні впала на 0,3% в І кварталі, а економіка блоку з 19 країн скоротилася на 0,6% за той же період.

Сфера послуг потрапила до числа найбільш постраждалих, особливо індустрія відпочинку і гостинності. Німеччина, Італія, Іспанія та Нідерланди продемонстрували скорочення економіки, в той час як ВВП Франції повернувся до зростання.

У річному вираженні ВВП впав на 1,8% за перші три місяці року, тоді як в попередньому кварталі фіксувалось зниженням на 4,9%.

В цілому Єврокомісія оптимістично дивиться на європейську економіку. У своєму весняному прогнозі ЄК підвищила очікування зростання – до 4,2% в 2021 році в порівнянні з 3,7%, очікуваними в лютому 2021 року. На наступний рік прогнозоване зростання складе до 4,4% в порівнянні з раніше очікуваними 3,9%.

Згідно з прогнозом, всі країни єврозони повернуться до докризового рівня до кінця 2022 року.

Причина оптимізму – збільшення частки вакцинованих європейців і поступове скасування обмежень. Це відновлює економічне зростання, хоча деякі сектори, такі як туризм, залишаються ураженими.

Дані також показують, що ситуація на ринках праці продовжує стабілізуватися. Тенденція почалася в другому півріччі 2020 року, коли рівень безробіття почав скорочуватися з рекордних рівнів, зафіксованих в деяких країнах блоку. За прогнозом, в 2021 році безробітні в ЄС становитимуть близько 7,6% працездатного населення, а в 2022 році їх кількість знизиться 7%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло