«Нафтогаз» збільшує кількість операцій із забурювання бічних стовбурів свердловин
Починаючи з 2018 року завдяки використанню цієї технології компанія отримала додатково 160 млн куб. м газу

Група «Нафтогаз» збільшує кількість операцій із забурювання бічних стовбурів (ЗБС) свердловин. Починаючи з 2018 року завдяки використанню цієї технології компанія отримала додатково 160 млн куб. м газу. Про це повідомляється у пресрелізі «Нафтогазу».
«Лише минулого року Нафтогаз виконав 13 забурювань бічних стовбурів, і отримав понад 72 млн куб. м газу там, де іншими способами на нього годі було розраховувати. Тому цього року планується здійснити вже 27 таких операцій і отримати ще більший обсяг додаткового газу», – зазначив Олександр Потернак, директор з буріння АТ «Укргазвидобування».
Згідно з повідомленням, технологія ЗБС стала дієвим інструментом для підвищення видобутку на виснажених родовищах і проблемних свердловинах. ЗБС дозволяє дістатися до ділянок газоносного пласта, які раніше були незадіяні вертикальною свердловиною, а також до запасів природного газу, видобуток яких колись був неможливим. Технологія дозволяє уникнути негативного впливу на навколишнє середовище, адже роботи ведуться безамбарним методом.
«На сьогодні цей метод є одним з кращих варіантів відновлення роботи свердловин, на яких сталися аварії підземного обладнання або порушення цілісності експлуатаційної колони у свердловині. Також ця технологія ефективна для роботи з ускладненнями, які іншими методами неможливо або дуже дорого та економічно недоцільно усувати», – йдеться у повідомленні.
«Нафтогаз» повідомив, що серед останніх найуспішніших робіт – свердловина №90 Чутівського родовища, яка раніше давала 4 000 куб. м газу на добу, а після буріння у 2020 році бічного стовбура та операції з гідророзриву пласта її дебіт зріс у 40 разів – до 168 000 куб. м на добу.
Нагадаємо: у квітні «Нафтогаз» впровадив капілярну систему, яка підвищує видобуток газу на виснажених родовищах на 20%.
Раніше Mind розповідав, які інновації запускають для нафтогазу, енергетики, хімічної промисловості та будівництва.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].