Джек Ма йде з поста президента власної бізнес-школи під тиском китайської влади

Джек Ма йде з поста президента власної бізнес-школи під тиском китайської влади

У владі змусили заклад відмовитися від статусу «університет»

Джек Ма йде з поста президента власної бізнес-школи під тиском китайської влади
фото Shutterstock

Китайський мільярдер Джек Ма покине посаду президента Hupan – бізнес-школи, заснованої ним у 2015 році. Про це повідомляє Financial Times, на яку посилається Коммерсант. При цьому, за даними видання, Джек Ма хоче продовжити читати в школі лекції.

Минулого тижня ЗМІ повідомляли про те, що Hupan University змінила назву на Hupan Innovation Center. За даними джерел, бізнес-школа була змушена відмовитися від згадки «університету» в своїй назві під тиском китайської влади, яка в останні роки стала жорсткіше контролювати те, які навчальні заклади можуть володіти цим статусом.

У квітні Financial Times повідомляла, що бізнес-школа Джека Ма була змушена призупинити прийом студентів на перший курс, заняття якого мали початися ще в кінці березня, але так і не почалися.

Історія з Hupan University – ще одне свідчення тиску влади Китаю на Джека Ма. У минулому році було скасовано IPO фінансового підрозділу Alibaba Ant Group, потім щодо самої Alibaba було розпочато антимонопольне розслідування, пізніше повідомлялося також, що влада КНР вимагає від Alibaba відокремити медіаактиви компанії.

Невдоволення китайського уряду і особисто глави КНР Сі Цзіньпіна викликають критичні висловлювання Джека Ма, наприклад, про те, що фінансові регулятори «душать інновації», а також досить незалежна позиція і зростаючий вплив глави Alibaba.

Також повідомлялося, що Китай готується оштрафувати інтернет-гіганта Tencent на рекордних $1,54 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло