Ілон Маск шукає майданчик під будівництво у Великобританії Gigafactory – ВВС

Ілон Маск шукає майданчик під будівництво у Великобританії Gigafactory – ВВС

Маск з'явився в Лондонському аеропорту, після чого британські регулятори ініціювали пошук майданчика для заводу

Ілон Маск шукає майданчик під будівництво у Великобританії Gigafactory – ВВС
фото The Wall Street Journal

Тиждень тому глава компанії Tesla Ілон Маск прилетів у корпоративний аеропорт Лутон, розташований неподалік від Лондона, і зупинився там на добу. Протягом цього дня Управління з інвестицій Великобританії доручило регіональній владі знайти ділянку площею 250 гектарів, яка підійде для виробництва автомобілів з електричними двигунами, пише HighTech Plus з посиланням BBC.

При цьому регуляторам Тіссайд і Уест-Мідлендса – головним промисловим регіонам країни – на пропозицію варіантів розміщення підприємства було дано всього 48 годин.

Не менш важливий фактор, що натякає на зв'язок Tesla зі згаданим проектом, – це саме Управління з інвестицій. Відомство, засноване урядом Великобританії в минулому році, було створено з метою налагодити відносини між владою і приватними компаніями з інших країн. Завдання Управління – залучити до Великобританії якомога більше передових компаній, щоб вони відкривали там свої філії і центри розробки, і Tesla – як один з найбільш популярних виробників електрокарів на ринку – входить у список відповідних компаній.

Як зазначає BBC, поява Маска в Великобританії і одночасний пошук майданчика для заводу з боку уряду – це вже другий подібний випадок. На початку червня минулого року глава Tesla також прилітав у Лутон, а Департамент міжнародної торгівлі (DIT) також шукав велику ділянку для анонімної автомобільної компанії, але тоді переговори нічим не закінчилися.

Раніше Ілон Маск заявляв, що Tesla розглядала Великобританію як ключовий регіон для задоволення попиту на електромобілі в Європі, але віддала перевагу Німеччині через «невизначеності Brexit».

Відтоді обставини змінилися, а машини Tesla ставлять рекорди за популярністю у європейських споживачів. У минулому кварталі тільки британці купили понад 7000 електрокарів компанії – більше, ніж в будь-якій іншій країні Європи.

Нагадаємо, Tesla пригальмовує покупку землі в Шанхаї через напруженість між США і Китаєм.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло