Суд визнав незаконною зміну менеджменту на ЗТМК – Tolexis Trading Limited

Суд визнав незаконною зміну менеджменту на ЗТМК – Tolexis Trading Limited

Попереднє рішення суду також підтвердило незаконність зміни менеджменту на комбінаті

Суд визнав незаконною зміну менеджменту на ЗТМК – Tolexis Trading Limited
фото: ztmc.zp.ua

Центральний апеляційний господарський суд 24 травня своїм рішенням №908/1767/20 визнав незаконним призначення в.о. директора ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (ЗТМК) Сергія Лубеннікова і звільнення Володимира Сивака з посади директора комбінату. Про це повідомляється у пресрелізі Tolexis Trading Limited. 

Згідно з повідомленням, це друге рішення суду, яке підтвердило незаконність зміни менеджменту на комбінаті та численні порушення в ході проведення зборів учасників ЗТМК. Збори було ініційовані Фондом Держмайна України (ФДМУ) та проведені 29 травня 2020 року.

Центральний апеляційний господарський суд підтвердив рішення першої судової інстанції. 9 листопада 2020 року Господарський суд Запорізької області визнав незаконною зміну менеджменту на ЗТМК та скасував дії реєстратора, який вніс інформацію про зміну керівництва компанії в єдиному державному реєстрі юросіб. Рішення було прийнято за позовом міноритарного акціонера ЗТМК компанії Tolexis Trading Limited (входить в Group DF). Своєю чергою ФДМУ не погодився з цим рішенням і в грудні 2020 року подав апеляцію.

«ФДМУ знову програв. Зміна менеджменту на ЗТМК була визнана незаконною через численні процесуальні (процедурні) порушення, допущені ФДМУ під час проведення зборів учасників», – зазначив Роман Чишинський, адвокат Tolexis Trading Limited.

«Фонд Держмайна систематично ігнорує законні права міноритарного інвестора ЗТМК. При зміні менеджменту ФДМУ провів збори акціонерів навіть не повідомивши компанію Tolexis Trading Limited, власника 49% акцій про проведення зборів», – додав він.

Нагадаємо: наприкінці січня Апеляційна палата Вищого Антикорупційного суду підтвердила виправдувальний вирок ексдиректора ЗТМК Володимира Сивака.

Сивак завжди вважався управлінцем, лояльним до міноритарного акціонера підприємства – Group DF Дмитра Фірташа, що володіє 49% акцій ЗТМК. Звільнення Сивака з посади в травні 2020 року рішенням Фонду держмайна (власника 51% акцій ЗТМК) пов'язували із намаганнями позбавити приватного акціонера впливу на завод. Він, так само як і міноритарій ЗТМК (компанія Tolexis Trading Ltd), не визнає законність свого відсторонення з посади.

Більше читайте в інтерв’ю Mind з Володимиром Сиваком.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті