Українські ТЕС вдвічі скоротили викиди забруднюючих речовин – голова ВЕА

Українські ТЕС вдвічі скоротили викиди забруднюючих речовин – голова ВЕА

Хоча вони викидають значно більше, якщо порівнювати з Європою

Українські ТЕС вдвічі скоротили викиди забруднюючих речовин – голова ВЕА
Фото: energo.dtek.com

Українські ТЕС знизили викиди забруднюючих речовин на 50%. Це удвічі нижче допустимих норм, які зафіксовані в Національному плані скорочення викидів (НПСВ) та погоджені Європою. Про це повідомив Іван Плачков, голова Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї (ВЄА).

Експерт додав, що до цього призвів комплекс причин: зміна енергобалансу та зростання частки відновлювальної енергетики в Україні (ВДЄ), зменшення обсягів споживання, зниження генерації ТЕС та ТЕЦ у порівнянні з 2012 роком на 43%, втрата частини ТЕС під час війни на Сході, власні інвестицій ТЕС в будівництво та реконструкцію фільтрів.

«Українські ТЕС викидають значно більше, особливо якщо порівнювати з Європою, яка вже 30 років йде шляхом скорочення викидів від своїх ТЕС, інвестуючи мільярди євро державної допомоги та коштів платників податків в очисні споруди. І, як бачимо, з дослідження – ніяк не досягне бажаного рівня», – додав Іван.

Плачков зазначив, що те, що Україна поки що не перевищує зафіксовані в НПСВ граничні викиди, це питання часу. Однак, деякі країни не такі ж успішні в скорочені викидів, як то очікують від України.

«Наприклад, Німеччина та Польща лідує по викидах оксиду азоту, але на це ніхто не звертає уваги, бо Україна в дослідженні перша по викидах пилу. І зменшити їх від України вимагають за 5 років. Вимагають вже давно і держава обіцяла це у 2017 році передбачити за який кошт. Жодної гривні не було інвестовано в вугільну генерацію і перспектив поки що жодних. Були лише зобов’язання та обіцянки», – пояснив голова ВЕА.

Раніше повідомлялося, що українські вугільні електростанції є одними з найбільших забруднювачів повітря у Європі. До топ-10 забруднювачів увійшли 8 українських електростанцій

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло