Українські ТЕС вдвічі скоротили викиди забруднюючих речовин – голова ВЕА
Хоча вони викидають значно більше, якщо порівнювати з Європою

Українські ТЕС знизили викиди забруднюючих речовин на 50%. Це удвічі нижче допустимих норм, які зафіксовані в Національному плані скорочення викидів (НПСВ) та погоджені Європою. Про це повідомив Іван Плачков, голова Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї (ВЄА).
Експерт додав, що до цього призвів комплекс причин: зміна енергобалансу та зростання частки відновлювальної енергетики в Україні (ВДЄ), зменшення обсягів споживання, зниження генерації ТЕС та ТЕЦ у порівнянні з 2012 роком на 43%, втрата частини ТЕС під час війни на Сході, власні інвестицій ТЕС в будівництво та реконструкцію фільтрів.
«Українські ТЕС викидають значно більше, особливо якщо порівнювати з Європою, яка вже 30 років йде шляхом скорочення викидів від своїх ТЕС, інвестуючи мільярди євро державної допомоги та коштів платників податків в очисні споруди. І, як бачимо, з дослідження – ніяк не досягне бажаного рівня», – додав Іван.
Плачков зазначив, що те, що Україна поки що не перевищує зафіксовані в НПСВ граничні викиди, це питання часу. Однак, деякі країни не такі ж успішні в скорочені викидів, як то очікують від України.
«Наприклад, Німеччина та Польща лідує по викидах оксиду азоту, але на це ніхто не звертає уваги, бо Україна в дослідженні перша по викидах пилу. І зменшити їх від України вимагають за 5 років. Вимагають вже давно і держава обіцяла це у 2017 році передбачити за який кошт. Жодної гривні не було інвестовано в вугільну генерацію і перспектив поки що жодних. Були лише зобов’язання та обіцянки», – пояснив голова ВЕА.
Раніше повідомлялося, що українські вугільні електростанції є одними з найбільших забруднювачів повітря у Європі. До топ-10 забруднювачів увійшли 8 українських електростанцій
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].