Кабмін доручив «Нафтогазу» реструктурувати борги ТКЕ і забезпечити тепловиків ресурсом

Кабмін доручив «Нафтогазу» реструктурувати борги ТКЕ і забезпечити тепловиків ресурсом

Також правлінню НАК спільно з Мін’юстом та Мінрегіоном доручено врегулювати судові спори стосовно підприємств ТКЕ-боржників

Кабмін доручив «Нафтогазу» реструктурувати борги ТКЕ і забезпечити тепловиків ресурсом
фото: epravda.com.ua

Кабінет Міністрів України доручив низці міністерств спільно з НАК «Нафтогаз» реструктурувати борги підприємств теплокомуненерго (ТКЕ), задіяних у виконанні спецобов'язків з теплопостачання, врегулювати судові спори стосовно боржників, а також забезпечити суб'єктів ТКЕ газом. Про це повідомляє «Інтерфакс».

Згідно із зачитаним на засіданні уряду Галущенком проєктом доручення, Мінрегіону, Мін’юсту, Міненерго спільно з НАК «Нафтогаз» необхідно, зокрема, забезпечити укладення договорів на реструктуризацію боргів підприємств ТКЕ у рамках меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та гарячої води з урахуванням правил ринку газу, зокрема щодо зобов'язання повного та своєчасного розрахунку з попереднім постачальником у разі його зміни.

Також правлінню НАК спільно з Мін’юстом та Мінрегіоном доручено врегулювати судові спори стосовно підприємств ТКЕ-боржників, задіяних у ПСО із забезпечення теплом, щодо недопущення накладення арештів на їхні рахунки.

Окрім цього, НАК доручено забезпечити підготовку та укладення договорів із суб'єктами теплопостачання для забезпечення їх ресурсом.

Мер Житомира Сергій Сухомлин на своїй сторінці у фейсбуці повідомив, що «Нафтогаз» планує запропонувати тепловикам річні контракти на постачання газу за ціною 7,4 тис. грн/куб. м (із ПДВ).

За його словами, під час наради, що відбулася в понеділок у президента України, також було досягнуто домовленості, що «Нафтогаз» звернеться до Державної виконавчої служби стосовно зняття арештів з рахунків ТКЕ. Крім того, найближчим часом Верховна Рада схвалить законопроєкт про списання боргів ТКЕ за спожитий газ і відшкодування заборгованості в тарифах.

Сухомлин також вважає за необхідне внести зміни до бюджетного кодексу в частині надання можливості органам місцевого самоврядування здійснювати запозичення для придбання газу на потреби тепловиків.

Нагадаємо: Кабмін не продовжив після 20 травня 2021 року спеціальні обов'язки(ПСО) з продажу природного газу виробникам теплової енергії, покладені на НАК «Нафтогаз України».

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, цей крок дасть змогу місцевій владі взяти відповідальність перед людьми за тарифи на тепло і гарячу воду. Водночас неефективність менеджерів комунальних підприємств більше не покриватиметься фіксованою ціною на газ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті