Бельгія обмежила використання вакцини Johnson&Johnson після смерті пацієнта

Бельгія обмежила використання вакцини Johnson&Johnson після смерті пацієнта

Раніше вакцинацію цим препаратом призупинили в США

Бельгія обмежила використання вакцини Johnson&Johnson після смерті пацієнта
фото DR

Уряд Бельгії призупиняє вакцинацію від COVID-19 препаратом компанії Johnson&Johnson для людей, молодших 41 року, після смерті від важких побічних ефектів вакцинованї жінки, пишуть в середу західні ЗМІ, на які посилається Інтерфакс.

У бельгійському МОЗ прокоментували ситуацію: «На міжміністерській нараді прийнято рішення тимчасово надавати вакцину населенню у віці 41 року і старше до проведення EMA (Європейським агентством лікарських засобів) більш докладного аналізу переваг і ризиків вакцини».

У заяві МОЗ наголошується, що 21 травня померла жінка молодше 40 років, яку доставили в лікарню з серйозним тромбозом і тромбоцитопенією (зниження кількості тромбоцитів, що супроводжується підвищеною кровоточивістю і проблемами із зупинкою кровотеч).

У квітні повідомлялося, що в EMA надходила інформація про 4 випадки тромбоемболічнихускладнень – один під час клінічних випробувань і три під час кампанії з вакцинації в США; один з випадків завершився летальним результатом. Тоді агентство повідомило, що приступило до перевірки можливого зв'язку між вакцинацією препаратом Johnson & Johnson і випадками появи тромбів у щеплених.

Також в квітні два центри масової вакцинації в штатах Північна Кароліна і Колорадо (США) тимчасово закрилися після того, як деякі люди відчули несприятливі наслідки від уколів вакциною Johnson & Johnson.

Американські органи охорони здоров'я рекомендували призупинити вакцинацію препаратом виробництва після того, як вони почали розслідування з приводу утворення тромбів у шести жінок, які отримали цю вакцину. Одна людина померла.

Пізніше регулюючі органи США – Центр по контролю за захворюваннями (CDC) і Управління з контролю за продуктами і ліками (FDA) – дозволили відновити застосування препарату Johnson & Johnson.

Нагадаємо, Pfizer, Moderna та Johnson & Johnson пообіцяли виділитибідним країнам 3,5 млрд доз вакцин.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті