Amazon купує студію Metro Goldwyn Mayer за $8,5 млрд

Amazon купує студію Metro Goldwyn Mayer за $8,5 млрд

Разом зі студією вона отримує право серед іншого на «Бондіану», «Фарго» і «Відчайдушних домогосподарок»

Amazon купує студію Metro Goldwyn Mayer за $8,5 млрд
фото Flickr

Чутки про купівлю IT-гігантом Amazon MGM Holdings, якій належить голлівудська студія Metro Goldwyn Mayer, нарешті підтвердилися – компанії оголосили про угоду на $8,45 млрд, яка стане найбільшою для Amazon в галузі медіа та другою після придбання Whole Foods за $13,7 млрд в 2017 році, пише The Bell.

Інтерес Amazon в угоді полягає у використанні тематичної власності MGM, що включає каталог з 4000 фільмів і 17 000 серіалів для розвитку власного мультимедійного напрямку Amazon Studios і стрімінгу Prime Video.

Операція відбувається в контексті консолідації галузі та посилення конкуренції. Наприклад, нещодавно відбулося злиття Discovery із WarnerMedia в складі AT&T (також CNN, HBO, Cartoon Network) на $43 млрд. Головні стрімінгові конкуренти Amazon – Netflix і Disney.

Це частина «стратегії маховика» власника Amazon Джеффа Безоса, відзначає CNBC. Підписник Prime Video (а їх уже понад 200 млн) – це, як правило, найбільш активний і цінний покупець Amazon.

Компанія нарощувала власні витрати на виробництво мультимедіа ($7,9 млрд в 2019 році, $11 млрд в 2020 році) і добилася визнання критиків і глядачів з такими кінопродуктами, як «Голос змін» і «Борат-2». Але її пул франшиз все одно недостатньо великий, оскільки компанія ще недавно на ринку. Разом Metro Goldwyn Mayer вона серед інших отримує всю «Бондіану», «Фарго» і «Відчайдушних домогосподарок».

Угода підлягає схваленню антимонопольними органами, відзначає Reuters, і в їх схваленні немає 100-відсоткової впевненості.  Зате на час розгляду Amazon щонайменше блокує цей цінний актив для конкурентів, відзначає агентство.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Amazon хоче купити культову кіностудію Metro-Goldwyn-Mayer.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті