Санкції ЄС можуть бути націлені на калійні добрива, нафту і фінанси Білорусі – міністри
«Лукашенку буде дуже боляче, якщо ми щось зробимо» в області калійних добрив, наголосив глава МЗС Люксембургу

Санкції Європейського союзу відносно Білорусі, ймовірно, торкнуться калійного і нафтового секторів країни, а також фінансових операцій. Про це заявили міністри закордонних справ Німеччини, Люксембургу та Литви, передає Reuters.
Керівники ЄС поставили перед собою завдання підготувати економічні санкції після вимушеної посадки пасажирського літака Ryanair в Міську і затримання журналіста Романа Протасевича та його дівчини.
«Примусова посадка літака і затримання двох пасажирів абсолютно неприпустимі, і ми почнемо обговорювати виконання секторальних і економічних санкцій», – заявив журналістам глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель.
Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн сказав, що калійні добрива повинні бути центральним елементом будь-яких нових санкцій, спрямованих тиск на самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, який, за словами опозиції і Заходу, сфальсифікував президентські вибори в серпні минулого року.
«Ключове слово, я думаю, – це калій. Ми знаємо, що Білорусь виробляє дуже багато калію, це один з найбільших постачальників в світі, і я думаю, що Лукашенку буде дуже боляче, якщо ми щось зробимо в цій області », – сказав Ассельборн.
Міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс заявив, що ЄС слід розглянути можливість введення санкцій в нафтовому секторі.
Міністри прагнуть до угоди 21 червня, коли вони зустрінуться в Люксембурзі, і перед наступною зустріччю лідерів ЄС.
Нагадаємо: днями лідери країн-членів ЄС засіданні Європейської Ради узгодили єдину відповідь на ініційовану білоруською владою примусову посадку в Мінську літака ірландської авіакомпанії Ryanair і затримання білоруського журналіста. В документі вказано, що Рада ЄС заборонить авіаперельоти своїх перевізників над територією Білорусі та роботу білоруських авіакомпаній, зокрема державної «Белавіа». Лідери ЄС також домовились про майбутнє запровадження персональних санкцій, а також якнайшвидших таргетованих економічних санкцій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].