Туреччина стала несподіваним союзником Лукашенка в НАТО

Туреччина стала несподіваним союзником Лукашенка в НАТО

Анкара підштовхнула альянс до пом'якшення офіційної реакції на інцидент з вимушеною посадкою літака Ryanair в Білорусі

Туреччина стала несподіваним союзником Лукашенка в НАТО
фото www.flickr.com/photos/us_mission_canada/45874734692

Туреччина підштовхнула союзників по НАТО до пом'якшення офіційної реакції на інцидент з вимушеною посадкою літака Ryanair в Білорусі для затримання журналіста. Про це агентству Reuters повідомили два знайомих зі справою дипломати.

30 союзників НАТО опублікували в середу заяву з двох абзаців, яка засуджує примусову посадку літака для затримання Романа Протасевича, однак в тексті не згадуються каральні заходи, яких вимагають країни Балтії і Польща.

Заява була також менш різкою, ніж публічні висловлювання генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга. Він назвав те, що трапилося «викраденням державного літака».

За словами джерел, Анкара наполягла на тому, щоб будь-яка згадка про підтримку нових санкцій Заходу проти Білорусі та заклики до звільнення політичних в'язнів були виключені з тексту. Також були вилучені формулювання з загрозою припинення співпраці НАТО з Білоруссю.

За словами дипломатів, таким чином Анкара намагається зберегти відносини з Москвою, ключовим союзником самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Туреччина також, ймовірно, захоче підтримувати економічні відносини з Білоруссю через Turkish Airlines, яка виконує щоденні рейси до Мінська.

Ще однією потенційною причиною є надія Туреччини на те, що цього літа після пом'якшення обмежень через пандемію буде більше туристів з Росії. Новий пік поширення вірусу в минулому місяці призвів до скасування дуже ранніх бронювань на турецьких курортах та збільшив шанси на ще один слабкий літній сезон. Це проблема для країни, яка значною мірою покладається на туризм.

«Багато союзники були розчаровані Туреччиною. Для НАТО було важливо відповісти, і незрозуміло, чому Анкара хотіла захищати Лукашенко », – сказав європейський дипломат, який був присутній на обговореннях.

Нагадаємо: гендиректор Ryanair Майкл О'Лірі направив листа до Департаменту авіації Білорусі, в якому назвав розворот літака, що слідував з Афін до Вільнюса «навмисним викраденням». Він також заявив, що Білорусь зробила помилкові заяви у своєму звіті, а також закликав, що встановити особи трьох пасажирів, які зійшли з рейсу в Мінську, які можуть бути агентами КДБ. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло