Верховний суд вперше ухвалив рішення про стягнення шкоди з топменеджерів банку, що ліквідується

Верховний суд вперше ухвалив рішення про стягнення шкоди з топменеджерів банку, що ліквідується

Суд зобовʼязав 14 колишніх керівників банку «Укоопспілка» відшкодувати понад 76 млн грн шкоди, завданої кредиторам банку

Верховний суд вперше ухвалив рішення про стягнення шкоди з топменеджерів банку, що ліквідується
Фото: Sora Shimazaki/Pexels

Велика Палата Верховного суду зобовʼязала (№910/11027/18) 14 колишніх керівників банку «Укоопспілка» відшкодувати понад 76 млн грн шкоди, завданої кредиторам банку. Це перше в історії України подібне судове рішення у цій категорії справ. Про це повідомляється на сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

«Це – фундаментальне рішення, до якого ми йшли майже 2 роки. Вперше в практиці в Україні притягуються до солідарної відповідальності особи, пов’язані з банком, що ліквідується. Зазначене рішення суду розблоковує інші аналогічні справи», – сказав Віктор Новіков, заступник директора-розпорядника ФГВФО.

Це рішення має сформувати правозастосовчу практику та відновити розгляд ще 36 аналогічних справ про відшкодування шкоди пов’язаними особами щодо інших банків. Отримані в рамках виконання судового рішення кошти будуть спрямовані на розрахунок із кредиторами банку.

Усі висновки Великої Палати Верховного Суду по справі «Укоопспілки» будуть враховуватись іншими судами всіх інстанцій під час розгляду аналогічних спорів. Наразі Фондом гарантування ініційовано 64 аналогічні справи до 774 відповідачів (акціонери та пов’язані особи неплатоспроможних банків) на загальну суму понад 97,2 млрд гривень, 36 з яких було зупинено до розгляду Великою Палатою Верховного Суду справи «Укоопспілки».  

Нагадаємо, суть спору у справі «Укоопспілки» зводилась до того, що відповідачі у складі колегіальних органів управління прийняли рішення про інвестування близько 70% всіх активів банку у неліквідні цінні папери фактично нульової вартості, чим спричинили шкоду банку та його кредиторам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті