Інфраструктуру окупованого Донбасу відновлюватимуть за допомогою спеціального фонду – Милованов

Інфраструктуру окупованого Донбасу відновлюватимуть за допомогою спеціального фонду – Милованов

Керуватиме фондом державне агентство

Інфраструктуру окупованого Донбасу відновлюватимуть за допомогою спеціального фонду – Милованов
Тимофій Милованов
Фото: УНІАН

Для відновлення інфраструктури окупованої частини Донбасу створять спеціальний фонд. Його розпорядником буде державне агентство. Про це заявив позаштатний радник керівника Офісу президента України та президент Київської школи економіки Тимофій Милованов у програмі «Взгляд с Банковой» телеканалу «Дом».

За його словами, стратегія відновлення зруйнованої інфраструктури України ґрунтується на досвіді інших країн, які також пройшли збройні конфлікти.

«Є міжнародна практика, є успішні й неуспішні підходи до таких питань. Один із успішних підходів – створюється фонд, який наповнюється державою, міжнародними донорами, приватними компаніями. Призначається керуюча компанія або агентство. Це може бути створене державне агентство, це може бути інше агентство, яке мало схожий досвід в інших країнах з відновлення інфраструктури», – розповів Милованов.

Він пояснив, що до наглядової ради фонду можуть входити всі донори, які беруть участь в його наповненні. Тобто представники центральних та місцевих органів влади, міжнародних компаній, приватного бізнесу. Фондом керуватиме спеціальне державне агентство.

Для його функціонування потрібно розробити законодавство, прописати цілі та завдання відомства, його структуру, принципи призначення керівництва тощо. Милованов додав, що до окремих напрямків відновлення Донбасу можуть залучати також міжнародні компанії та приватний бізнес.

«Бувають випадки, коли залучається міжнародна компанія, яка має досвід відновлення. Цей варіант більше працює щодо специфічних речей. Наприклад, потрібно відновити трубопровід, або потрібно відновити тільки дороги. Зазвичай, коли ширша ситуація, як у нас, тоді більш імовірно, що це буде державне агентство, яке до окремих завдань може залучати приватний і міжнародний бізнес», – зазначив він.

Нагадаємо: Європейський Союз виділить 25,4 млн євро допомоги постраждалим від війни на сході України. Загальний обсяг гуманітарної допомоги ЄС від початку війни на Донбасі сягнув 190 млн євро.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло