«Живе» фото і відбитки пальців для дітей: у ЄС посилять вимоги до отримання шенгенської візи

«Живе» фото і відбитки пальців для дітей: у ЄС посилять вимоги до отримання шенгенської візи

Нова ініціатива дозволить краще проводити перевірку і виявляти загрози і факти торгівлі людьми

«Живе» фото і відбитки пальців для дітей: у ЄС посилять вимоги до отримання шенгенської візи
фото Shutterstock

Європейська Рада затвердила нові правила видачі шенгенських віз, які передбачають глибші перевірки претендентів на їх отримання і глибшу інтеграцію баз даних країн – членів ЄС, повідомляється на сайті організації. Документ ще має бути затверджений Європейським Парламентом.

Нові правила допоможуть краще виявляти потенційних порушників міграційних законів або тих, хто може «загрожувати безпеці», пише РБКз посиланням на повідомлення Євроради.

Фотографію для візи потрібно буде робити при поданні заяви, в тому числі для дітей у віці до 6 років. Цей захід покликаний перешкоджати торгівлі дітьми. Заздалегідь зроблена і віддрукована фотографія може залишитися в якості додаткової вимоги до пакету документів, країни зможуть самостійно визначати, чи потрібне їм додаткове фото.

Зміни торкнулися віку претендентів на шенген, які повинні здавати дактилоскопію: відбитки пальців будуть зобов'язані здавати діти з шести років (зараз з 12 років). Не здавати відбитки пальців зможуть громадяни старше 75 років – через «погіршення якості» відбитків пальців у літніх людей.

Біометричні дані дітей до 12 років будуть видалені при виїзді з Шенгенської зони або при закінченні терміну дії візи. Біометричні дані одержувачів віз будуть зберігатися в базах п'ять років, як і зараз.

Будуть інтегровані бази країн, де є інформація не тільки про короткострокові візи, а й про довгострокові візи і посвідки на проживання (ПНП), також дозволяють вільне пересування Шенгенською зоною.

Дані тих, хто подає заяву на візу або ПНП, також перевірятимуть через локальні бази – міграційні та бази правоохоронних органів, Європолу, Інтерполу та іншими базами даних ЄС.

Дедлайном для набуття чинності новими правилами вказано 2023 рік.

Країни ЄС почали вводити обмеження на в'їзд на свою територію в березні 2020 року через пандемію. За нормами ЄС, всі юридичні рішення про порядок перетину кордонів приймають не інститути Євросоюзу, а національні уряди країн спільноти.

До початку серпня 2020 року візові центри більшості країн Європи відновили свою роботу, але отримати шенгенську візу могли не всі охочі, а тільки ті, у кого були певні цілі поїздки (ділові поїздки, медичне обслуговування, а також студентські візи, візи моряків, водіїв вантажівок тощо).

Між тим стало відомо, коли в ЄС почнуть діяти паспорти вакцинації.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло