В Google визнали, що стежать за користувачами

В Google визнали, що стежать за користувачами

Google навіть чинив тиск на виробників смартфонів, змушуючи їх приховувати налаштування

В Google визнали, що стежать за користувачами
фото Shutterstock

Компанія Google свідомо ускладнювала настройки конфіденційності, щоб збирати інформацію про місцезнаходження користувачів, з'ясувалося з документів судового процесу за позовом прокурора штату Арізона, який запідозрив у Google порушення в галузі поводження з даними користувачів. Про це пише The Bell з посиланням на Business Insider.

Документи, які вивчило видання, свідчать про те, що керівники і співробітники Google знали, наскільки складно користувачам смартфонів зберегти конфіденційність своїх даних.

Компанія продовжувала отримувати цю інформацію навіть у тих випадках, коли її клієнти відключали функцію обміну геолокацією.

Крім того, Google навмисно ускладнював пошук налаштувань конфіденційності даних і навіть чинив тиск на виробників смартфонів, змушуючи їх приховувати налаштування.

Колишній віце-президент компанії Джек Мензел, який курирує Google Maps, визнав під час надання показань, що Google не зможе визначити місце розташування користувача тільки в тому випадку, якщо той задасть в якості домашнього і робочого адрес випадкові місця.

Старший менеджер з продуктів Google Джен Чай, який відповідає за сервіси визначення місцеположення, заявив, що не знав, як складна мережа налаштувань конфіденційності взаємодіє один з одним.

У матеріалах суду також зазначено, що дані про місцезнаходження користувачів були зібрані через Wi-Fi і додатки, які не пов'язані з Google.

У березні директор з управління продуктами Google Девід Темкін оголосив про повну відмову від моделі таргетування реклами, заснованої на всій історії відвідування користувачем сайтів.

Chrome залишався останнім з популярних браузерів, який дозволяв рекламодавцям стежити за користувачем по всьому інтернету, щоб показувати йому потрібну їм рекламу.

Нагадаємо, влада Німеччини почала антимонопольне розслідуванняпроти Google.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті