У Франції влаштували концерт на стадіоні з глядачами, щоб оцінити ризик поширення COVID-19

У Франції влаштували концерт на стадіоні з глядачами, щоб оцінити ризик поширення COVID-19

Організатори планують порівняти результати аналізів і зрозуміти, чи викличе концерт спалах вірусу

У Франції влаштували концерт на стадіоні з глядачами, щоб оцінити ризик поширення COVID-19
фото Pixaby

У Франції в суботу, 29 травня, відбувся перший за майже півтора року концерт з 5000 глядачів. Для того, щоб визначити ризик поширення коронавірусу на масових заходах, французька влада організувала виступ культової рок-групи Indochine на критому стадіоні в Парижі.

Всі відвідувачі, для яких шоу зробили безкоштовним, здали негативний тест на коронавірус, а через тиждень повинні будуть пройти повторне обстеження, пише RFI.

Глядачів для «тест-концерту» вибрали випадковим чином з-поміж волонтерів, які залишили заявку на спеціальному сайті. П'ять тисяч людей у віці від 18 до 45 років отримали запрошення на концерт і вимогу здати тести на коронавірус за три дні до концерту і через тиждень після. Також вони здали експрес-тест на вході в зал.

Ще 2500 охочих попросили залишитися вдома і подивитися на виступ онлайн, але здати тести на коронавірус. Так організатори планують порівняти результати аналізів і зрозуміти, чи викличе концерт спалах COVID-19.

Як повідомляє France 24, учасників концерту попросили дотримуватись заходів безпеки і не знімати з себе маски, але дозволили не дотримуватися соціальної дистанції.

Шоу, яке організатори називають в першу чергу науковим експериментом, дозволить оцінити ефективність так званого «санітарного сертифікату». Його введуть у Франції з 9 червня і зроблять обов'язковим для відвідування масових заходів з більш ніж 1000 учасників. Для видачі сертифіката потрібно отримати обидві дози вакцини, або ж здати негативний PCR-тест на коронавірус. У ресторанах і музеях документ вимагати не будуть, доступ туди залишиться вільним.

Раніше схожі «тест-концерти» пройшли в Іспанії, Великобританії і Нідерландах. У Барселоні дослідники заявили, що не виявили зростання заражень після заходу. Однак там в приміщенні були присутні 500, а не 5000 глядачів.

Тим часом 239 вчених вимагаютьвід ВООЗ переглянути рекомендації стосовно COVID-19.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло