НАТО обмежить доступ місії Білорусі в свою штаб-квартиру – Столтенберг

НАТО обмежить доступ місії Білорусі в свою штаб-квартиру – Столтенберг

Рішення було прийнято після інциденту з літаком компанії Ryanair

НАТО обмежить доступ місії Білорусі в свою штаб-квартиру – Столтенберг
фото AFP

Співробітникам дипломатичної місії Білорусі при НАТО буде обмежено доступ до штаб-квартири альянсу після інциденту з літаком авіакомпанії Ryanair, який білоруська влада змусила зробити посадку в Мінську в супроводі винищувача, заявив у понеділок генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Про це пише Голос Америки.

«Ми вирішили обмежити доступ білоруського персоналу в штаб-квартиру НАТО», – заявив Столтенберг на прес-конференції, не вдаючись у подробиці.

НАТО і Білорусь підтримують відносини з 1992 року, а з квітня 1998 року у Білорусі є дипломатична місія при альянсі.

Відповідаючи на питання про нові військові формування і частини, які Росія планує розгорнути поблизу кордонів альянсу, Столтенберг сказав, що НАТО продовжить вести діалог з Москвою, а також здійснювати підготовку військ в оборонних цілях.

23 травня лайнер Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса, здійснив незаплановану посадку в Мінську, де силовики затримали двох пасажирів – екс-головного редактора Nexta опозиціонера Романа Протасевича і його дівчину, росіянку Софію Сапегу.

Як повідомлялося, пов’язані з цим інцидентом санкції Євросоюзу відносно Білорусі, ймовірно, торкнуться калійного і нафтового секторів країни, а також фінансових операцій.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло