Рада ухвалила закон про «Суд у смартфоні»

Рада ухвалила закон про «Суд у смартфоні»

Закон впроваджує інформаційно-телекомунікаційну систему досудового розслідування

Рада ухвалила закон про «Суд у смартфоні»
Фото: Кузьмін Олександр/УНІАН

Верховна рада (ВР) ухвалила законопроєкт (№5246) про «суд у смартфоні», котрий впроваджує інформаційно-телекомунікаційну систему досудового розслідування. Відповідне рішення підтримали 276 народних депутатів.

До другого читання документа надійшло 34 поправки від нардепів, однак профільний комітет вирішив їх відхилити. Таким чином проєкт залишився у редакції першого читання.

Законом впроваджується інформаційно-телекомунікаційна система досудового розслідування. Вона забезпечить створення, збирання, зберігання, пошук, обробку і передачу матеріалів та інформації у кримінальних процесах. Нею зможуть користуватися слідчі, дізнавачі, прокурори, слідчі судді, суд, захисники та інші учасники кримінального провадження для реалізації своїх повноважень, прав та інтересів.

Матеріали досудового розслідування, які знаходитимуться у цій системі, будуть передаватися в електронній формі. Однак за рішенням слідчого, дізнавача, прокуратури, слідчого судді або суду їх можуть передавати й у паперовій формі. Підписані та узгоджені за допомогою електронного підпису документи в системі і їх копії в електронній та паперовій формі будуть визнаватися оригіналами.

Нагадаємо: 1 березня Зеленський анонсував появу в Україні «суду в смартфоні». 

Наприкінці березня Європейський банк реконструкції та розвитку розпочав пілотний проєкт з надання допомоги країнам у створенні онлайн-судів для позовів до 10 000 євро, першою країною стала Україна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті