США призупиняють оренду ділянок для видобутку нафти та газу на Алясці

США призупиняють оренду ділянок для видобутку нафти та газу на Алясці

Буде проведена ретельна екологічна експертиза

США призупиняють оренду ділянок для видобутку нафти та газу на Алясці
фото www.flickr.com/photos/gridarendal/31605208842

Адміністрація президента Джо Байдена заявила, що призупинить оренду ділянок для видобутку нафти і газу, видані в заповіднику дикої природи на Алясці в останні дні правління адміністрації Дональда Трампа до проведення екологічної експертизи.

Як пише Reuters, цей крок зводить нанівець одне зі знакових зусиль експрезидента Трампа з розширення розробки викопного палива в США і завдасть удару уряду штату Аляска, який сподівався, що відкриття ділянок допоможе відродити його нафтову промисловість, що приходить в занепад

У серпні 2020 року адміністрація Трампа, попри заперечення захисників навколишнього середовища і корінних народів, дала добро на видобуток нафти в природоохоронній зоні Arctic National Wildlife Refuge (ANWR) на Алясці. Під час своєї кампанії Байден пообіцяв захистити середовище проживання білих ведмедів, карибу і перелітних птахів площею 19,6 млн акрів.

Національний радник Білого дому з питань клімату Джина Маккарті заявила, що Байден «вдячний Міністерству внутрішніх справ за негайні дії», і що поспішно проведений адміністрацією Трампа аукціон з оренди ділянок для видобутку нафти і газу «міг змінити характер цього особливого місця назавжди».

Управління внутрішніх справ Байдена заявило, що повідомило орендарів, в тому числі владу штату Аляска.

У заяві говориться, що в ході огляду, під час якого будуть розглянуті «правові недоліки» проведеного попередньою адміністрацією екологічного аналізу лізингу в ANWR, буде визначено, чи будуть договори оренди залишатися в силі, анульовані або підлягатимуть пом'якшувальним заходам.

Лізингова програма ANWR вже є предметом судових позовів з боку екологічних груп і корінного населення, які стверджують, що адміністрація Трампа порушила федеральний закон, виконавши екологічний аналіз, який не зміг належним чином розглянути вплив нафто та газодобування на дику природу і місцевих жителів.

Управління з промислового розвитку та експорту Аляски, якому належать сім договорів оренди ANWR, заявило, що розчароване цим рішенням і не має ніяких підстав вважати, що проведений аукціоном екологічний аналіз був неадекватним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло