США підозрюють хакерів з РФ в атаці на найбільшу у світі компанію-постачальника м'яса
Кібератака вдарила по виробництву м'яса в Північній Америці і Австралії

Фірма-виробник м'ясної продукції JBS SA, штаб-квартира якої базується у Бразилії, повідомила уряду США, що в атаці з використанням програм-вимагачів, яка порушила виробництво м'яса в Північній Америці і Австралії, винна злочинна організація, яка, ймовірно, базується в Росії.
Як повідомляє Reuters, JBS, найбільший у світі виробник м'яса, заявив у вівторок ввечері, що домігся «значного прогресу в запобіганні кібератак». В заяві компанії вказано, що «переважна більшість» заводів компанії по виробництву яловичини, свинини, птиці і напівфабрикатів відновлять роботу вже в середу.
За словами представників профспілки, у вівторок JBS припинила забій великої рогатої худоби на всіх своїх заводах в США. У понеділок в результаті атаки були зупинені австралійські підприємства.
Прессекретар Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що США зв'язалися з урядом Росії і що ФБР веде розслідування.
«Білий дім безпосередньо взаємодіє з урядом РФ з цього питання і повідомляє, що відповідальні держави не приховують злочинців-вимагачів», – наголосила речниця. а
Агентство зазначає, що тривалі зупинки заводів JBS можуть призвести до подальшого зростання цін на м'ясо для американських споживачів під час літнього сезону і порушити експорт м'яса в період високого попиту з боку Китаю.
Нагадаємо: у травні один з найбільших операторів прокачування нафтопродуктів в США, Colonial Pipeline на кілька днів припиняв транспортування пального своїми трубопроводами через кібератаки.
Відключення трубопроводу призвело до нестачі бензину і оголошення надзвичайних ситуацій в кількох штатах від Вірджинії до Флориди. Два нафтопереробних заводи скоротили обсяги виробництва, а авіакомпанії були змушені змінити схему дозаправки.
ФБР поклало відповідальність за атаку на хакерське угрупування DarkSide, яке, імовірно, базується в Росії або Східній Європі.
Хакери використовували шкідливі програми, шифрувальні дані в комп'ютерах, і зажадали викуп за розшифровку. За даними Bloomberg, оператор паливопроводу заплатив зловмисникам близько $5 млн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].