Credit Suisse готується до судового процесу з SoftBank

Credit Suisse готується до судового процесу з SoftBank

Швейцарський банк намагається заспокоїти клієнтів, розгніваних через втрату $3 млрд після банкрутства Greensill, найбільшим інвестором якого був SoftBank

Credit Suisse готується до судового процесу з SoftBank
фото www.flickr.com/photos/[email protected]/1233532679

Credit Suisse готується до судового процесу проти SoftBank після того, як крах Greensill Capital зіпсував відносини між швейцарським банком і одним з найбільших світових технологічних інвесторів. Про це повідомляє FT із посиланням на власні джерела.

Цей крок відбувається в той час, коли банк щосили намагається заспокоїти своїх розгніваних клієнтів через втрату $3 млрд після банкрутства Greensill, найбільшим інвестором якого був Vision Fund SoftBank.

У центрі суперечки – $440 млн, які багаті клієнти банку винні Katerra, американській будівельній групі, яка була клієнтом Greensill і підтримувалася Vision Fund.

Katerra була включена в спеціальний пакет фінансування ланцюжка поставок Greensill Credit Suisse, який групує інвестиційні зобов'язання і позиціонує їх як малоризикові.

Фонди виросли до $10 млрд, перш ніж банк призупинив їх дію в березні, що сприяло краху Greensill.

Раніше цього року Financial Times повідомила, що, коли SoftBank погодився надати екстрене грошове вливання  в Greensill в листопаді 2020 роки для покриття боргів в Katerra, гроші не надійшли до фондів Credit Suisse, як передбачалося.

Швейцарський банк почав широкомасштабне розслідування банкрутства своїх фондів Greensill, в ході якого з'ясовується, яка інформація була надана фінансовою фірмою і SoftBank, в тому числі про Katerra, менеджерам Credit Suisse, керуючим фондами.

«Питання в тому, що знав SoftBank?, – сказав FT чоловік, знайомий з планами швейцарського банку. – (Суперечка – ред.) потенційно може закінчитися в суді».

Інше джерело повідомило, що фонд Vision Fund компанії SoftBank доручив юридичній фірмі Quinn Emanuel захищати її від будь-яких претензій, пов'язаних з Greensill.

Джерела додали, що суперечка може бути вирішена до того, як обидві сторони почнуть судовий процес.

Загроза судового розгляду виникає через те, що клієнти Credit Suisse вимагають від банку компенсації їм збитків від фондів, які були запущені у 2017 році. Набирають обертів кілька колективних позовів, в яких беруть участь десятки заможних інвесторів.

На цей момент банк повернув $4,8 млрд. З усім тим, компанія відзначила, що активи фонду на $2,3 млрд буде важко повернути, в тому числі $440 млн від Katerra, $1,2 млрд від британського промисловця Санджіва Гупти та $690 млн від Bluestone Resources, американського вугледобувного підприємства, що належить губернатору Західної Вірджинії Джиму Джастісу.

Credit Suisse і SoftBank від коментарів FT відмовилися.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло