Верховний суд скасував штраф АМКУ на «Імперіал Тобакко» в 460 мільйонів

Верховний суд скасував штраф АМКУ на «Імперіал Тобакко» в 460 мільйонів

Суд постановив, що звинувачення АМКУ є неправомірними

Верховний суд скасував штраф АМКУ на «Імперіал Тобакко» в 460 мільйонів
Фото: Sora Shimazaki/Pexels

Верховний суд скасував рішення попередніх судових інстанцій та зняв обвинувачення з компаній «Імперіал Тобако Юкрейн» та «Імперіал Тобакко Продакшн Україна» в антиконкурентних узгоджених діях, висунутих Антимонопольним комітетом (АМКУ). Про це повідомляється на сайті компанії.

В «Імперіал Тобако» заявили, що згідно з висновком незалежної судової експертизи та інших численних доказів, наданих адвокатами компанії, вона не мала відношення до подій на українському ринку дистрибуції тютюнових виробів, в результаті яких на ринку залишився один дистриб’ютор, і вища судова інстанція підтвердила відсутність будь-яких порушень антимонопольного законодавства в діях компанії.
Зазначається, що суд постановив, що звинувачення АМКУ у змові та накладення штрафу на компанії у розмірі 460 мільйонів гривень є неправомірними.

«Наша компанія завжди діяла цілковито прозоро та винятково порядно, виступаючи за справедливу та чесну конкуренцію, дотримуючись усіх антимонопольних законів не лише в українському законодавстві, а й принципів захисту економічної конкуренції, закладених у законодавстві ЄС», – заявив гендиректор «Імперіал Тобако Юкрейн» Растіслав Чернак.

Нагадаємо: у жовтні 2019 року АМКУ оштрафував компанії-виробників тютюнових виробів «Філіп Морріс», «Джей Ті», «Імперіал Тобакко», «Бритіш Американ Тобакко», «Прилуки», а також реалізатора «Тедіс» на загальну суму 6,5 мільярда гривень за узгоджені антиконкурентні дії.

20 липня 2020 року Господарський суд міста Києва, куди компанії групи «Імперіал Тобако» звернулися з позовом проти АМКУ, відхилив претензії компаній і виніс рішення на користь АМКУ.

21 липня 2020 року «Імперіал Тобако» сплатила 460 мільйонів гривень, щоб запобігти нарахуванню додаткової пені.

2 лютого 2021 року Північний апеляційний господарський суд, куди компанії звернулися з апеляційної скаргою на рішення Господарського суду Києва, відмовив у її задоволенні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті