Верховна Рада ухвалила законопроєкт про «податок на Google»

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про «податок на Google»

Відтепер компанії-нерезиденти, що надають цифрові послуги українцям, повинні будуть сплачувати ПДВ

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про «податок на Google»
Фото: PhotoMIX Company/Pexels

Верховна Рада (ВР) ухвалила законопроєкт (№4184), що вводить ПДВ на онлайн-послуги компаній-нерезидентів. Документ підтримали 283 нардепи. Про це повідомив голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у своєму телеграм-каналі.

Зазначається, що закон спрямований на збільшення доходів держбюджету від ПДВ за рахунок залучення до оподаткування ПДВ нерезидентів, що надають фізособам електронні послуги, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Документ, зокрема, передбачає, що міжнародні компанії, які діють в інформаційному просторі України та заробляють на мережевій рекламі, платитимуть податки в Україні, зокрема ПДВ. При цьому підкреслюється, що проєкт не стосуватиметься простого користувача соцмереж і пошукових сервісів.

Законопроєкт виключає норму з Податкового кодексу, згідно з якою резиденти при виплаті нерезидентам доходу за виробництво та/або розповсюдження реклами повинні сплачувати податок за ставкою 20% суми таких виплат власним коштом. А також – звільнено від оподаткування ПДВ постачання електронних послуг шляхом надання доступу до електронних освітніх (навчальних) ресурсів в рамках надання освітніх послуг.

«Реалізація норм законопроєкту забезпечить справедливі умови оподаткування для національних та міжнародних компаній, які надають електронні послуги в Україні та сприятиме додатковим надходженням до бюджету нашої держави», – заявив Гетманцев.

Раніше Mind розповідав, що не так з ідеєю «податку на Google» і, як варто було б врегулювати ситуацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло