ДБР викрило зловживання ексвисокопосадовців Міненерго на 1,5 млрд грн

ДБР викрило зловживання ексвисокопосадовців Міненерго на 1,5 млрд грн

Ексчиновники безоплатно передавали державні газорозподільні системи у користування приватним операторам

ДБР викрило зловживання ексвисокопосадовців Міненерго на 1,5 млрд грн
фото: dbr.gov.ua

Державного бюро розслідувань (ДБР) викрило масштабну схему безоплатної передачі Міністерством енергетики та вугільної промисловості України газорозподільних систем у користування приватним операторам. За три роки дії схеми державі завдано збитків на суму 1,488 млрд гривень. Про це повідомляється на сайті бюро.

Встановлено, що 21 лютого 2017 року постановою Кабінету Міністрів «Про забезпечення ефективного використання газорозподільних систем або їх складових» було затверджено типовий договір експлуатації газорозподільних систем. Документ передбачає щорічну оплату за експлуатацію державного майна. Зокрема, до державного бюджету має перераховуватись 10% від залишкової вартості.

Однак у 2017 році тодішні посадовці Міненерговугілля у змові з «обл-, міськгазами» уклали з 37 приватними операторами договори, у яких передбачено безоплатне користування державним майном.

Зазначається, що 3 червня 2021 року слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань одночасно проводять 47 обшуків на території України, у тому числі у Міністерстві енергетики України, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 37 операторів газорозподільних систем та за місцями проживання колишніх високопосадовців Міністерства.

Досудове розслідування триває, перевіряються на причетність до вчинення злочину службові особи Міненерговугілля та керівники операторів газорозподільних систем та їх кінцеві бенефіціарні власники.

Нагадаємо: компанії Міненерго отримали 1,6 млрд грн збитків за І квартал.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті