У Китаї створили нейромережу, в 10 разів потужнішу за найбільш «просунуту» нейромережу GPT-3

У Китаї створили нейромережу, в 10 разів потужнішу за найбільш «просунуту» нейромережу GPT-3

Вона здатна сама писати вірші, генерувати зображення на основі описів і передбачати структуру білків

У Китаї створили нейромережу, в 10 разів потужнішу за найбільш «просунуту» нейромережу GPT-3
фото Pixaby

Фахівці Пекінської академії штучного інтелекту оголосили про створення генеративної нейронної мережі глибокого навчання Wu Dao 2.0 з рекордними властивостями. Її потужність набагато вища, ніж у найближчих конкурентів – Open AI GPT-3 і Google Switch Transformers. Про це повідомляє видання vc.ru з посиланням на Engadget.

Потужність нейромереж умовно вимірюється в кількості параметрів навчання. Тобто, це кількість факторів, які нейромережа може використовувати в процесі своєї роботи. Для прикладу: в лінійному рівнянні y = ax + b параметрами виступають змінні a і b – від них залежить вирішення рівняння. Чим більше параметрів використовує нейромережа, тим вона «розумніша» і тим точніший результат її роботи.

Нейромережа Open AI GPT-3 використовує 175 млрд параметрів – така потужність дозволяє їй генерувати осмислені тексти, створювати музику і програмний код.

Кількість параметрів Wu Dao 2.0 перевищує 1,75 трлн – тобто, вона в 10 разів могутніша, ніж GPT-3. З новою китайською нейромережею за кількістю параметрів може зрівнятися тільки Google Switch Transformers з її 1,6 трлн параметрів. Нейромережа від Google здатна підбирати пропущені слова в тексті і формулювати «природні» відповіді на питання людини.

Нова китайська нейромережа мультимодальна – вона може виконувати безліч різнорідних завдань. Wu Dao 2.0 пише есе, вірші традиційною китайською мовою, розпізнає зображення і генерує їх за словесним описом, імітує моу, створює кулінарні рецепти, а також прогнозує тривимірну структуру білків, подібно до AlphaFold.

Розробкою вже зацікавилися 22 компанії, включаючи Xiaomi.

Як повідомлялося, ЄС пропонує нові правила для стимулювання стартапів, щоб наздогнати США і Китай в техносфері.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті