Уоррен Баффет і Білл Гейтс побудують атомний реактор нового покоління у Вайомінгу

Уоррен Баффет і Білл Гейтс побудують атомний реактор нового покоління у Вайомінгу

Однак подібні реактори можуть виявитися менш надійними, ніж звичайні, вважають експерти

Уоррен Баффет і Білл Гейтс побудують атомний реактор нового покоління у Вайомінгу
фото DR

Компанії TerraPower Білла Гейтса і PacifiCorp Уоррена Баффета вибрали Вайомінг для реалізації проекту Natrium, повідомив губернатор «вугільного штату». Пікова потужність майбутнього реактора складе 500 МВт. Він зможе забезпечити енергією приблизно 400 000 домівок, пише HighTech Plus.

Проект Natrium належить до класу передових ядерних реакторів, здатних доповнювати станції відновлюваної енергії. Вони вважаються більш екологічними, ніж традиційні АЕС. Крім того, за даними Всесвітньої ядерної асоціації (WNA), у них спрощена конструкція, вони витрачають менше палива, дешевші й безпечніші, ніж звичайні реактори.

«Це наш найшвидший і чистий шлях до вуглецевої нейтральності, – заявив Марк Гордон, губернатор Вайомінгу, головного постачальника вугілля в країні. – Ядерна енергія безумовно частина моєї енергетичної стратегії».

Проект передбачає будівництво швидкого реактора з натрієвим охолодженням і енергосховищем на розплавлених солях. Точне місце буде оприлюднено ближче до кінця 2021.

У минулому році Міністерство енергетики США виділило TerraPower $80 млн на розробку прототипу технології Natrium, передає Reuters.

Додаткове фінансування очікується в найближчі роки. Будівництво триватиме сім років.

«Така енергія потрібна нам в енергомережі в 2030-х», – сказав Кріс Левеск, президент TerraPower.

Експерти з ядерної енергетики стверджують, однак, що подібні реактори можуть виявитися менш надійними, ніж звичайні. Паливо для них потрібно збагачувати в набагато більшому ступені. Це означає, що ланцюг поставок стане привабливою мішенню для воєнізованих угруповань, які прагнуть отримати власну ядерну зброю.

В 2019 році Білл Гейтс закликав уряд скасувати субсидії на вітрові та сонячні станції. Він вважає, що енергетика сонця і вітру розвинулася в достатній мірі, щоб виробники змогли знизити ціни і конкурувати з викопним паливом по-чесному, і настав час захищати більш вразливі технології.

Більше про інвестиції Білла Гейтса в атомну енергетику – в матеріалі «Акумулятори, термоядерний синтез і гідрогенерація: 26 революційних стартапів в енергетиці».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті