В амстердамських каналах з'являться автономні човни

В амстердамських каналах з'являться автономні човни

Вони можуть розвивати швидкість близько 6 км/год і працювати протягом 12-24 годин

В амстердамських каналах з'являться автономні човни
фото Pixaby

У найближчі 2-4 роки в амстердамських каналах з'являться повністю автономні пасажирські судна. Вони будуть пересуватися цілодобово, їх максимальна швидкість – 6 км/год, пише HighTech.

Влада Амстердама придумала новий спосіб зменшення кількості транспорту на дорогах міста. Канали голландської столиці використовувалися задовго до масового легкового та вантажного транспорту, тому тепер на 100 км міста можна буде плисти на повністю автономних електричних суднах. Їх використовуватимуть для перевезення пасажирів і вивезення сміття.

Амстердамський інститут передових міських рішень і Массачусетський технологічний інститут (MIT) в рамках проекту Roboat представили нові способи навігації водними шляхами без участі людини за штурвалом.

«Ця технологія актуальна в портових містах, де дуже багато суден, кораблів, причалів і пірсів, – зазначив директор з інновацій Амстердамського інституту Стефан ван Дейк. – З новою автономною системою ми можемо підвищити безпеку цих транспортних систем, зробити їх ефективнішими і перейти на цілодобовий режим роботи».

Човни оснащені помаранчевим пропелером і чотирма двигунами, які живляться від електричної батареї. Вони можуть розвивати швидкість близько 6 км/год і працювати протягом 12-24 годин, залежно від типу батареї і ваги.

Вони управляються дистанційно за допомогою комп'ютера, який обробляє дані з камер і датчиків, що сканують простір навколо судна, виявляючи нерухомі та рухомі об'єкти. Судна мають модульну конструкцію, тому їх можна легко адаптувати для різних цілей: перевозити вантажі або пасажирів.

Розробники кажуть, що їм ще потрібно від двох до чотирьох років, щоб удосконалити технологію навігації.

«В основному це пов'язано з тим, що ми хочемо бути абсолютно впевнені в тому, що зможемо безпечно переміщатися по каналах, – зазначив інженер Ренс Дорнбуш. – Зараз у нас є автономність, але один з наступних кроків – переконатися, що ми дійсно можемо впоратися з будь-якою ситуацією, з якою можемо зіткнутися в каналах».

Нагадаємо, Volocopter представила нову модель аеротаксі для польотів 4 чоловік на 100 км.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті