Туреччина відкрила нове родовище природного газу в Чорному морі
Загальний обсяг відкритих Анкарою родовищ в Чорному морі тепер становить 540 млрд кубометрів

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив про відкриття нового родовища природного газу в Чорному морі, видобуток з якого Туреччина планує почати видобуток у 2023 році.
«Турецьке судно «Фатіх» виявило нове родовище природного газу об'ємом 135 млрд кубометрів в свердловині Амасра-1 на ділянці «Сакарья» в Чорному морі», – цитує слова Ердогана агентство Bloomberg.
За його словами, загальний обсяг відкритих Туреччиною родовищ в Чорному морі тепер становить 540 млрд кубометрів.
Турецька сторона розроблятиме родовища самостійно і не потребуватиме іноземного фінансування.
Як відомо, в останні роки Туреччина активізувала розвідку нафти і газу біля свого узбережжя. Ердоган нещодавно визначив енергетичні відкриття як рішення деяких довгострокових економічних вразливостей Туреччини, включаючи її витрати на імпорт енергії, які повинні оплачуватися в іноземній валюті.
Торік турецькі бурові судна виявили 405 млрд кубометрів газу в сусідній свердловині «Туна-1» на родовищі Стамбул, найбільшому відкритті газу в Чорному морі в історії.
Наразі Анкара імпортує майже всі з 50 млрд кубометрів газу, які вона споживає щорічно. Чиновники очікують, що місцевий видобуток збільшить попит на газ в країні на 60% до 80 млрд кубометрів на рік до 2030 року.
Очікується, що відкриття родовищ дозволять Туреччині імпортувати дешевший газ і знизити середньорічні витрати на електроенергію приблизно на 44 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].