Малюська назвав прізвища тих, хто точно потрапить до реєстру олігархів

Малюська назвав прізвища тих, хто точно потрапить до реєстру олігархів

Поки що міністр юстиції назвав лише двоє осіб

Малюська назвав прізвища тих, хто точно потрапить до реєстру олігархів
Денис Малюська
фото: Мін'юст

Бізнесмен Ігор Коломойський і п'ятий президент України, лідер партії «Європейська солідарність», Петро Порошенко відповідають критеріям, за якими вони потрапляють до реєстру олігархів, передбаченого президентським законопроєктом про деолігархізації. Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська, передає Інтерфакс-Україна.

«Партнери Коломойського, офіційні, у Верховній Раді є, і він не один, тому Коломойський точно потрапляє (в реєстр олігархів – ред.) ... «Європейська солідарність» усвідомлює, що їх лідер (Порошенко – ред.) теж автоматично потрапляє в реєстр і це теж зрозуміло», – сказав міністр.

Нагадаємо: у квітні президент Володимир Зеленський запропонував розробити спеціальний законопроєкт про статус олігархів. Він заявляв, що прагне побудувати країну без олігархів, де всі будуть рівні перед законом.

2 червня Зеленський зареєстрував у Раді законопроєкт про деолігархізацію.

Згідно із ним, олігархом вважається фізична особа, яка одночасно відповідає трьом із чотирьох ознак: бере участь у політичному житті, має значний вплив на засоби масової інформації, володіє активами в розмірі понад мільйон прожиткових мінімумів для працездатних осіб, є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб’єкта природних монополій або монополіста на загальнодержавному товарному ринку.

Як повідомлялось, у пресслужбі Ріната Ахметова зазначили, що він «олігархом себе не вважає і був би здивований, якби його визнали таким». Речниця Ахметова заявила, що він є «інвестором».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті