Ахметов вважає себе не олігархом, а інвестором

Ахметов вважає себе не олігархом, а інвестором

У його пресслужбі додали, що він був би здивований, якби його визнали олігархом

Ахметов вважає себе не олігархом, а інвестором
Рінат Ахметов
Фото: УНІАН

Рінат Ахметов не олігарх, а інвестор. Про це заявили у його пресслужбі у відповідь на запитання Радіо Свобода.

«Рінат Леонідович олігархом себе не вважає і був би здивований, якби його визнали таким. Рінат Ахметов – найбільший український інвестор. Компанія SCM вже понад 20 років інвестує в Україну, і є найбільшим роботодавцем та платником податків», – зазначила виданню речниця Ахметова Анна Терехова.

За її словами, на підприємствах SCM нині працює майже 200 000 співробітників, позаторік фінансово-промислова група СКМ сплатила близько 60 млрд грн податків, спрямувала до CAPEX в Україні – 42 млрд грн, в соціальні проєкти – 10 млрд грн.

«Це без урахування благодійних програм Фонду Ріната Ахметова», – додала Терехова.

На запитання про те, чи готовий Рінат Ахметов позбутись своїх бізнес- чи медіаактивів, аби не потрапити до реєстру олігархів, його речниця зазначила, що усі вони (зокрема, і ЗМІ) «придбані законним шляхом і працюють прозоро».

«Наші ЗМІ завжди були незалежним бізнесом з власною редакційною політикою. Ми впевнені, саме незалежні ЗМІ є гарантами свободи слова в країні. Рінат Леонідович і під час ведення бізнесу, і в приватному житті завжди чітко дотримується вимог законодавства. Водночас, ми вважаємо, що в демократичній країні, якою є Україна, політика має бути прозорою, незалежно від того чи іншого закону», – наголосила Терехова.

Ахметов є найбагатшою людиною України. За останній рік Ахметов майже утричі збільшив свій капітал і нині його статки оцінюють у $7,6 млрд.

Нагадаємо: у квітні президент Володимир Зеленський запропонував розробити спеціальний законопроєкт про статус олігархів. Він заявляв, що прагне побудувати країну без олігархів, де всі будуть рівні перед законом.

2 червня Зеленський зареєстрував у Раді законопроєкт про деолігархізацію.

Згідно із ним, олігархом вважається фізична особа, яка одночасно відповідає трьом із чотирьох ознак: бере участь у політичному житті, має значний вплив на засоби масової інформації, володіє активами в розмірі понад мільйон прожиткових мінімумів для працездатних осіб, є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб’єкта природних монополій або монополіста на загальнодержавному товарному ринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло