Імпорт Китаю зростає найшвидшими темпами за десятиліття

Імпорт Китаю зростає найшвидшими темпами за десятиліття

Причина - зростання попиту на сировину

Імпорт Китаю зростає найшвидшими темпами за десятиліття
фото www.flickr.com/photos/127847027@N06/20385384939

У травні імпорт Китаю зростав найшвидшими темпами за 10 років, чому посприяло різке зростання попиту на сировину. Як повідомляє Reuters, зростання експорту сповільнилося більше, ніж очікувалося, через збої, викликаних випадками COVID-19 в основних південних портах країни.

У той час як швидке відновлення на розвинених ринках підвищило попит на китайську продукцію, глобальний дефіцит напівпровідників, більш високі витрати на сировину і фрахт, проблеми в логістиці та зміцнення юаня затьмарили перспективи для найбільшої у світі країни-експортера.

Експорт Китаю в доларовому вираженні виріс на 27,9% в травні в порівнянні з роком раніше, що нижче, ніж зростання на 32,3% у квітні.

«Експорт трохи здивував спадом, можливо, через випадки COVID в провінції Гуандун, які сповільнили вантажообіг в портах Шеньчженя і Гуанчжоу», – сказав Чживей Чжан, головний економіст Pinpoint Asset Management, додавши, що товарообіг в портах Гуандуна, швидше за все, збільшиться.

Крім впливу випадків COVID в Гуандуні, глобальна нестача мікросхем вдарила по всіх статтях китайського експорту, пов'язаного з напівпровідниками, сказала Айріс Панг, головний економіст ING по Китаю.

Наприклад, продукція і запчастини для автомобільної промисловості, найбільший експортний товар, впали на 4% в річному численні, додала вона.

Минулого місяця імпорт збільшився на 51,1% в річному вираженні, що є найшвидшим зростанням з січня 2011 року.

Однак ця цифра – показник вартості імпорту, а не обсягів – була частково знівельована високими цінами на сировину і попитом на такі сировинні товари, як вугілля, сталь, залізна руда і мідь, обумовленими ослабленням пандемічних обмежень у багатьох країнах і достатньою глобальною ліквідністю.

Джуліан Еванс-Прітчард, старший економіст по Китаю Capital Economics, сказав, що, хоча імпортні ціни росли швидкими темпами, обсяги імпорту, ймовірно, знизилися в травні.

«Знову ж, частково винні обмеження поставок – поставки напівпровідників продовжували скорочуватися, – сказав він. – Те ж саме відбулося з імпортом промислових металів».

У Китаї позитивне сальдо торгового балансу за місяць склало 45,53 млрд, що перевищує квітневий показник в $42,86 млрд, але менше очікуваних $50,5 млрд.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло