Імпорт Китаю зростає найшвидшими темпами за десятиліття
Причина - зростання попиту на сировину

У травні імпорт Китаю зростав найшвидшими темпами за 10 років, чому посприяло різке зростання попиту на сировину. Як повідомляє Reuters, зростання експорту сповільнилося більше, ніж очікувалося, через збої, викликаних випадками COVID-19 в основних південних портах країни.
У той час як швидке відновлення на розвинених ринках підвищило попит на китайську продукцію, глобальний дефіцит напівпровідників, більш високі витрати на сировину і фрахт, проблеми в логістиці та зміцнення юаня затьмарили перспективи для найбільшої у світі країни-експортера.
Експорт Китаю в доларовому вираженні виріс на 27,9% в травні в порівнянні з роком раніше, що нижче, ніж зростання на 32,3% у квітні.
«Експорт трохи здивував спадом, можливо, через випадки COVID в провінції Гуандун, які сповільнили вантажообіг в портах Шеньчженя і Гуанчжоу», – сказав Чживей Чжан, головний економіст Pinpoint Asset Management, додавши, що товарообіг в портах Гуандуна, швидше за все, збільшиться.
Крім впливу випадків COVID в Гуандуні, глобальна нестача мікросхем вдарила по всіх статтях китайського експорту, пов'язаного з напівпровідниками, сказала Айріс Панг, головний економіст ING по Китаю.
Наприклад, продукція і запчастини для автомобільної промисловості, найбільший експортний товар, впали на 4% в річному численні, додала вона.
Минулого місяця імпорт збільшився на 51,1% в річному вираженні, що є найшвидшим зростанням з січня 2011 року.
Однак ця цифра – показник вартості імпорту, а не обсягів – була частково знівельована високими цінами на сировину і попитом на такі сировинні товари, як вугілля, сталь, залізна руда і мідь, обумовленими ослабленням пандемічних обмежень у багатьох країнах і достатньою глобальною ліквідністю.
Джуліан Еванс-Прітчард, старший економіст по Китаю Capital Economics, сказав, що, хоча імпортні ціни росли швидкими темпами, обсяги імпорту, ймовірно, знизилися в травні.
«Знову ж, частково винні обмеження поставок – поставки напівпровідників продовжували скорочуватися, – сказав він. – Те ж саме відбулося з імпортом промислових металів».
У Китаї позитивне сальдо торгового балансу за місяць склало 45,53 млрд, що перевищує квітневий показник в $42,86 млрд, але менше очікуваних $50,5 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].