Кабмін схвалив меморандум з ЄБРР та USAID про створення нацмеханізму біржової торгівлі
Схвалити цей меморандум уряд планував ще наприкінці січня

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт меморандуму (№582-р) про взаєморозуміння з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Американською торговельною палатою в Україні щодо створення національного механізму біржової торгівлі на ринках капіталу й організованих товарних ринках. Про це повідомляє «Інтерфакс».
Відповідне розпорядження Кабінет Міністрів затвердив та оприлюднив у понеділок. Текст самого меморандуму в оприлюдненому документі відсутній.
Як повідомлялося, схвалити цей меморандум уряд планував ще наприкінці січня цього року, однак потім терміни було перенесено, а в цей час відбулася зміна складу Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) через завершення терміну повноважень її голови Тимура Хромаєва та інших її членів.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль наприкінці травня, анонсуючи підписання меморандуму, зазначив, що йдеться про закупівлю клірингової системи для розвитку в країні фондового ринку.
Конкурс на постачання системи клірингу для України НКЦПФР оголосила в грудні минулого року в межах міжнародної технічної допомоги «Проєкт енергетичної безпеки», фінансований USAID та імплементований компанією Tetra Tech ES, Inc. Ця ініціатива реалізується в межах стратегії розвитку інфраструктури ринку капіталу та ухваленого влітку 2020 року закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та впровадження нових фінансових інструментів» №738, який набуде чинності з 1 липня 2021 року.
У конкурсній документації зазначається, що отримувачем клірингової системи стане НКЦПФР, тоді як Tetra Tech покриє початкові витрати на її розроблення і ліцензування/обслуговування протягом перших трьох років її роботи. Нацкомісія має намір розділити обслуговування й оперативне використання системи між підконтрольним державі Національним депозитарієм України (НДУ) і кліринговою організацією.
Відповідно до початкових угод, із цим клірингом пропонується стартувати на ринку природного газу в 2022 році, а в 2023 році – на ринках електроенергії, таких як двосторонній і балансувальний ринок, ринки «на добу вперед» і «внутрішньодобовий ринок», тому система має бути масштабованою, щоб коригувати розвиток ринків. Передбачається також можливість обслуговувати позабіржові ринки. У документах планованим терміном запуску зазначено квітень 2022 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].