У Нідерландах почалися слухання по суті у справі катастрофи рейсу МН17

У Нідерландах почалися слухання по суті у справі катастрофи рейсу МН17

Нинішній етап слухань триватиме до 11 червня

У Нідерландах почалися слухання по суті у справі катастрофи рейсу МН17
фото DR

Нідерландський суд у понеділок приступив до слухань по суті в рамках процесу про катастрофу авіарейсу МН17 «Малайзійських авіаліній», який був збитий 17 липня 2014 року над окупованою проросійськими сепаратистами територією східної України.

У справі є четверо обвинувачених – троє з них – росіяни: колишній «міністр оборони» самопроголошеної «ДНР» Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал-майор Сергій Дубінський (на прізвисько Хмурий), полковник Олег Пулатов (Гюрза) і громадянин України Леонід Харченко (Крот). Гіркін – тому що на той момент обіймав найголовнішу військову посаду в «ДНР», Дубінський був його заступником, Пулатов – заступником Дубинського, а Харченко – тому що підчинявся Дубинському.

Слухання почалися за відсутності обвинувачених. Лише Пулатов раніше через адвокатів заявив, що не вважає себе винним.

Нинішній етап слухань, як очікується, триватиме до 11 червня: в суді зосередяться на трьох питаннях – про озброєння, яке було використано для збиття літака, про місце, з якого вівся вогонь, і про причетність до події трьох обвинувачених.

У вівторок, 8 червня, в суді будуть представлені матеріали справи, пов'язані з питаннями, чи був літак збитий ракетою ЗРК «Бук» і чи була ракета запущена з поля в районі села Первомайське, підконтрольного «ДНР», пише Deutsche Welle.

Згідно з висновками слідства, Гіркін і троє інших сприяли прибуттю військової техніки з РФ і координували дії ЗРК, зігравши таким чином ключову роль у вбивстві 298 осіб.

Як зазначає видання, судовий процес у Схіпхолі – найбільший, але не єдиний у справі про катастрофу Boeing «Малайзійських авіаліній».

Крім скарги Нідерландів, в ЄСПЛ розглядаються ще дві скарги: «Айлей та інші проти Росії», а також «Енглін та інші проти Росії». Колективні позови подані від імені 380 родичів жертв катастрофи MH17. Позивачі з Німеччини, Австралії, Нідерландів, США та інших країн звинувачують Росію в порушенні права жертв на життя, а також у тому, що російська влада зробила недостатньо для того, щоб розслідувати обставини злочину.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті