У Нідерландах почалися слухання по суті у справі катастрофи рейсу МН17
Нинішній етап слухань триватиме до 11 червня

Нідерландський суд у понеділок приступив до слухань по суті в рамках процесу про катастрофу авіарейсу МН17 «Малайзійських авіаліній», який був збитий 17 липня 2014 року над окупованою проросійськими сепаратистами територією східної України.
У справі є четверо обвинувачених – троє з них – росіяни: колишній «міністр оборони» самопроголошеної «ДНР» Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал-майор Сергій Дубінський (на прізвисько Хмурий), полковник Олег Пулатов (Гюрза) і громадянин України Леонід Харченко (Крот). Гіркін – тому що на той момент обіймав найголовнішу військову посаду в «ДНР», Дубінський був його заступником, Пулатов – заступником Дубинського, а Харченко – тому що підчинявся Дубинському.
Слухання почалися за відсутності обвинувачених. Лише Пулатов раніше через адвокатів заявив, що не вважає себе винним.
Нинішній етап слухань, як очікується, триватиме до 11 червня: в суді зосередяться на трьох питаннях – про озброєння, яке було використано для збиття літака, про місце, з якого вівся вогонь, і про причетність до події трьох обвинувачених.
У вівторок, 8 червня, в суді будуть представлені матеріали справи, пов'язані з питаннями, чи був літак збитий ракетою ЗРК «Бук» і чи була ракета запущена з поля в районі села Первомайське, підконтрольного «ДНР», пише Deutsche Welle.
Згідно з висновками слідства, Гіркін і троє інших сприяли прибуттю військової техніки з РФ і координували дії ЗРК, зігравши таким чином ключову роль у вбивстві 298 осіб.
Як зазначає видання, судовий процес у Схіпхолі – найбільший, але не єдиний у справі про катастрофу Boeing «Малайзійських авіаліній».
Крім скарги Нідерландів, в ЄСПЛ розглядаються ще дві скарги: «Айлей та інші проти Росії», а також «Енглін та інші проти Росії». Колективні позови подані від імені 380 родичів жертв катастрофи MH17. Позивачі з Німеччини, Австралії, Нідерландів, США та інших країн звинувачують Росію в порушенні права жертв на життя, а також у тому, що російська влада зробила недостатньо для того, щоб розслідувати обставини злочину.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].