Держекоінспекція нарахувала 67 млн грн збитків при перевірках промислових підприємств у I кварталі

Держекоінспекція нарахувала 67 млн грн збитків при перевірках промислових підприємств у I кварталі

Екологізацію виробництва здійснюють лише одиничні підприємства

Держекоінспекція нарахувала 67 млн грн збитків при перевірках промислових підприємств у I кварталі
Фото: pexels.com

Державна екологічна інспекція (Держекоінспекція) нарахувала понад 67 млн грн збитків у I кварталі 2021 року під час перевірок промислових підприємств. Про це повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Екологія», передає пресслужба відомства.

«Промисловість – один з головних драйверів зростання української економіки. Проте у цієї галузі є і зворотній бік – негативний вплив на стан навколишнього середовища. Промисловий комплекс України застарів і потребує модернізації, щоб відповідати сучасним природоохоронним вимогам», – підкреслив Мальований. 

Він зауважив, що екологізація виробництва здійснюється лише одиничними підприємствами. За перші три місяці 2021 року Держекоінспекція склала понад 4 800 адміністративних протоколів про екологічні порушення. В середньому на одному підприємстві інспекція фіксує чотири факти недотримання природоохоронного законодавства.

За словами Мальованого, для зміцнення екологічного контролю за промисловістю та, відповідно, стимулювання модернізації підприємств Держекоінспекція проводить внутрішню трансформацію. Він додав, що для усунення проблем та сприяння модернізації промислового комплексу необхідно оновити законодавство.

Зокрема, мова йде про ухвалення законопроєкту №4167, який змінює теперішню покомпонентну дозвільну систему на інтегровану, та підтримку законопроєкту №3091, який підвищує відповідальність за недопущення та невиконання приписів інспекції, скасовує судовий збір та збільшує зарплатню інспекторів.

Нагадаємо: протягом І кварталу 2021 року українським лісам завдали збитків на майже на 54 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті