Протягом І кварталу 2021 року українським лісам було завдано збитків на майже на 54 млн грн

Протягом І кварталу 2021 року українським лісам було завдано збитків на майже на 54 млн грн

Наймасовішим та найзбитковішим порушенням була вирубка лісів

Протягом І кварталу 2021 року українським лісам було завдано збитків на майже на 54 млн грн
Фото: Pok Rie/Pexels

Державна екологічна інспекція (ДЕІ) України розрахувала 53,7 млн грн збитків у сфері рослинного світу і лісів у першому кварталі 2021 року. З січня по кінець березня терорганами ДЕІ здійснено 479 перевірок, а на порушників складено 1418 протоколів. Також прийнято 23 рішення про тимчасове зупинення роботи підприємств, на яких були виявлені факти недотримання природоохоронного законодавства. Про це повідомляє «Урядовий портал».

«Найбільшу кількість порушень зафіксувала ДЕІ Поліського округу – інспекторами складено 215 протоколів. «Найдорожчими» для довкілля виявились злочини, здійснені в межах Центрального округу інспекції: за шкоду природі розраховано понад 7 млн грн збитків», – зазначив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.
Серед всіх порушень у сфері рослинного світу вирубка лісів вирізняється своєю масовістю та збитковістю для навколишнього середовища.

«Для того, щоб суттєво зменшити масштаби браконьєрської вирубки, вкрай необхідно підвищувати штрафи за знищення зелених насаджень. Відповідні ініціативи вже є – це, в тому числі законопроєкт №4451. Він не лише посилює відповідальність за незаконну порубку дерев до 5100-10200 гривень для громадян, а і вводить кримінальну відповідальність за повторний випадок порушення», – підкреслив Мальований.

Нагадаємо:WWF склав список країн, відповідальних за знищення лісів, його очолив Китай.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло