40% від усіх куплених смартфонів припаде на «айфони» Apple – прогнози

40% від усіх куплених смартфонів припаде на «айфони» Apple – прогнози

Цьому сприяє сильна екосистема пристроїв і програмного забезпечення

40% від усіх куплених смартфонів припаде на «айфони» Apple – прогнози
фото Pixaby

За прогнозами аналітичної компанії Juniper Research, у 2022 році продажі iPhone перевищать $200 млрд, а частка цих смартфонів у загальному обсязі ринку складе близько 40%, пише DailyComm.

За словами експертів, хоча люди стали довше користуватися купленими смартфонами і рідше оновлювати їх, Apple все ще вдається переконувати споживачів купувати ще дорожчі трубки, чому значною мірою сприяє сильна екосистема пристроїв і програмного забезпечення, якої немає у інших виробників. У цих умовах середня вартість проданих iPhone в найближчі роки буде рости на відміну від Android-гаджетів, якщо виробники останніх не поспішать впроваджувати нові технології, на зразок 5G-мереж, або нові форми, наприклад, гнучкі смартфони.

В Juniper Research вважають, що виробникам смартфонів на базі Android буде складно конкурувати з точки зору функцій. Виробники, які зосереджені на певному сегменті і інвестують в преміальні можливості, такі як високоякісний звук і просунуті функції в сфері фото і відео, не зможуть бути присутніми на широкому ринку і продавати велику кількість продукції.

«Однієї лише різноманітності функцій недостатньо для тривалого успіху на переповненому ринку смартфонів, – каже аналітик Juniper Research Нік Хант. – Apple і Samsung досягли успіху в підвищенні лояльності до бренду, але цим не можуть похвалитися дрібніші виробники, незважаючи на те, що багато з них запускали нові функції. Цим гравцям необхідно поєднувати сильні якості з сильним брендом, щоб досягти стійкого успіху».

У дослідженні також відзначається, що падіння доходів Huawei через американські санкції не поверне старим брендам колишню популярність, зате це допоможе китайським виробникам. Згідно з очікуваннями фахівців, у 2022 році компанія BBK, що випускає смартфони під марками Oppo, Vivo, Realme, iQOO і OnePlus, поставить їх на світовий ринок в кількості понад 200 млн штук, що дозволить їй увійти в трійку лідерів ринку.

У той же час частка Huawei скоротиться з 11% в 2019 році до 9% у 2022-му, прогнозують дослідники.

За даними аналітичної компанії IDC, у першому кварталі 2021 року поставки смартфонів зросли більш ніж на чверть і досягли 346 млн штук. Підйом спостерігався в усіх регіонах світу, але найбільш вираженим він був на ринках КНР і Азіатсько-Тихоокеанського регіону, де відвантаження збільшилися на 30% і 28% відповідно.

Нагадаємо, Walmart роздасть смартфони Samsung 740 тисячам своїх співробітників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті