Ірак планує перейти на ядерну енергетику, щоб вирішити проблему нестачі електроенергії

Ірак планує перейти на ядерну енергетику, щоб вирішити проблему нестачі електроенергії

Країна запланувала збудувати вісім атомних реакторів потужністю близько 11 гігават

Ірак планує перейти на ядерну енергетику, щоб вирішити проблему нестачі електроенергії
фото www.flickr.com/photos/43454909@N00/19175314

Ірак розробляє план розвитку ядерної енергетики вартістю $40 млрд. Нафтогазова держава, яка відчуває брак електроенергії, прагне покласти край повсюдним відключенням електроенергії, які своєю чергою викликали соціальні хвилювання. Як повідомляє Bloomberg, відключення електроенергії викликали протести, які загрожували поваленням уряду.

Для вирішення цієї проблеми країна планує побудувати вісім атомних реакторів потужністю близько 11 гігават, сказав Камаль Хусейн Латіф, голова Управління з регулювання радіоактивних джерел Іраку. За його словами, уряд провів переговори з російськими і південнокорейськими офіційними особами і державними ядерними енергетичними компаніями про спільну роботу над будівництвом станцій протягом наступного десятиліття.

«У нас є кілька прогнозів, які показують, що без ядерної енергетики до 2030 року у нас будуть великі проблеми», – сказав Латіф. Це не тільки дефіцит електроенергії і сплеск попиту, з якими потрібно впоратися, Ірак також намагається скоротити викиди і виробляти більше води за рахунок опріснення.

Ірак – не єдиний арабський виробник нафти в Перській затоці, який планує використовувати ядерну енергетику. Об'єднані Арабські Емірати, виробник № 3 в Організації країн-експортерів нафти, підключили свій перший реактор до мережі цього року і планують підключити до мережі ще три. Саудівська Аравія, найбільший виробник ОПЕК, також розробляє цю технологію і будує випробувальний реактор.

Кабінет міністрів Іраку розглядає угоду з російською корпорацією «Росатом» про співпрацю в будівництві реакторів, сказав Латіф. Цього року південнокорейські офіційні особи заявили, що хочуть допомогти в будівництві електростанцій, і запропонували іракцям екскурсію по реакторах Korea Electric Power Corp. в ОАЕ. Латіф сказав, що ядерний орган також обговорив це план з офіційними особами Франції і США.

Управління з атомної енергії вибрало 20 потенційних майданчиків для розміщення реакторів, і Латіф очікує, що перші контракти можуть бути підписані в наступному році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті