Samsung розробила еластичний дисплей, який кріпиться на зап'ясток і вимірює ритм серця

Samsung розробила еластичний дисплей, який кріпиться на зап'ясток і вимірює ритм серця

Дисплей може працювати навіть після тисячократного розтягування

Samsung розробила еластичний дисплей, який кріпиться на зап'ясток і вимірює ритм серця
фото Science Advances

Samsung продовжує експерименти з гнучкими екранами. Цього разу дослідники з SAIT (передовий технічний інститут компанії) представилиOLED-дисплей, що розтягується – він відстежує і виводить інформацію про біометричні процеси, пише vc.ru.

Інженери інтегрували в конструкцію спеціальні датчики серцевого ритму, заявивши про 30%-ву еластичність. Пристрій нагадує пластир, який легко кріпиться до шкіри.

Технологія дозволяє вимірювати біометричні дані протягом тривалого часу без необхідності знімати пристрій, коли людина спить або тренується – пластир відчувається як частина шкіри.

Власник пристрою також може перевіряти свої дані прямо на екрані, не передаючи їх на зовнішній пристрій, розповів Юнджун Юн, доктор технічних наук SAIT.

Дисплей функціонує навіть після тисячократного розтягування. Цьому сприяє спеціальний гнучкий матеріал, відомий як гума. Він був розроблений інженерами Samsung для захисту від нагріву вбудованої електроніки та має особливу гратчасту структуру.

На «острівці» еластомеру нанесено жорсткі пікселі OLED, а для проведення електрики використовуються гнучкі електроди. Така структура дозволяє каналам між пікселями розтягуватися і стискатися без деформації самих світлодіодів.

Оптичні датчики кровотоку імплантовані на підкладку – таким чином вони реєструють в 2,4 рази сильніший сигнал, ніж класичні пульсометри в фітнес-трекерах і розумних годинниках.

Технологія знаходиться на ранній стадії розробки, але в Samsung припускають, що вже скоро її можна буде використовувати для підтримки систем моніторингу здоров'я, особливо в портативних медичних виробах. Поки ж розробники планують поступово збільшувати роздільну здатність екрана, розтяжність і точність вимірювань.

Нагадаємо, Samsung має намір різко збільшити виробництво гнучких смартфонів – так компанія хоче виділятися на тлі конкурентів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло