ФБР запустило месенджер-приманку An0m і затримало понад 800 чоловік у 18 країнах
Відомство кілька років збирало дані злочинців, поки ті думали, що все безпечно.

Американське ФБР і австралійська поліція завершили багаторічну операцію під кодовою назвою «Троянський щит». Бюро поширило серед злочинців месенджер з шифруванням An0m, а потім відстежило все листування і разом з поліцією провело 800 арештів в 18 країнах, повідомляє Motherboardз посиланням на судові документи.
Протягом трьох років ФБР таємно збирало і стежило за спілкуванням злочинців по всьому світу. За цей час користувачі An0m переслали понад 20 млн повідомлень з 11 800 пристроїв. Зазвичай ФБР бере під контроль вже відомі месенджери, але цього разу перетворило маловідомий додаток на велику приманку, пише TJournal.
У 2018 році Бюро затримало Вінсента Рамоса – гендиректора компанії Phantom Secure, яка постачала наркодилерам модифіковані смартфони зі спеціальним шифруванням. Після цього у ФБР з'явився інформатор.
Після закриття Phantom злочинці стали шукати інші варіанти. Тоді в ФБР і почали операцію, що отримала назву «Троянський щит».
Продукти Phantom Security були особливо популярні в Австралії, тому Бюро звернулося до місцевої поліції. Ідею впровадити месенджер Anom в злочинні кола агенти і поліцейські придумали «після кількох склянок пива», відзначили австралійські ЗМІ.
Anom дозволяв отримувати доступ до шифрованих повідомлень. Для цього до кожного повідомлення таємно прикріплювали майстер-ключ, який дозволяв владі зберігати і розшифровувати повідомлення після передачі.
Але це було тільки першою частиною роботи – тепер ФБР треба було просунути месенджер серед злочинців. У ФБР не пошкодували грошей: три людини, які продавали пристрої Phantom Security, переключилися на Anom через високі гонорари. Anom майже не просували в соцмережах – Бюро прагнуло органічного зростання в злочинному середовищі.
Незабаром чутки про новий месенджер поширилися серед злочинців і через рік у нього були вже сотні користувачів.
Влади різних країн обмінювалися даними тричі на тиждень.
ФБР і влади 18 різних країн провели близько 800 арештів. Злочинців затримали в США, Великобританії, Новій Зеландії, Австралії, Сербії, Нідерландах та інших країнах, які поки що публічно не заявили про участь в операції.
З жовтня 2019 року ФБР опрацювало понад 20 млн повідомлень, в яких обговорювали контрабанду наркотиків, корупцію та інші організовані злочини високого рівня. У документах також наводяться цитати повідомлень з розмовами про постачання кокаїну.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].