Національну біржу з торгівлі капіталом і товарами планують створити у наступні три роки

Національну біржу з торгівлі капіталом і товарами планують створити у наступні три роки

Створення біржі випливає з домовленостей у меморандумі, який уряд уклав з ЄБРР, ACC та USAID

Національну біржу з торгівлі капіталом і товарами планують створити у наступні три роки
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль
Фото: УНІАН

Кабінет міністрів, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Американська торговельна палата (ACC) та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) уклали меморандум про взаєморозуміння у сфері національної біржової торгівлі капіталом та організованих товарних ринків. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у своєму телеграм-каналі.

Згідно з домовленостями, протягом наступних трьох років в Україні планують створити інтегрований центр ринків капіталу та товарних ринків – Національну біржу з торгівлі капіталом і товарами (NEXT).

«Сьогоднішній меморандум – це нова сторінка в економічній історії нашої держави. Українці отримають нові можливості у вигляді фінансових інструментів для заощадження та інвестування. Бізнес отримає довгостроковий та більш дешевий ресурс для розвитку власних підприємств. Держава отримає збільшення інвестицій, нові робочі місця, економічний розвиток, – написав Шмигаль.

Він додав, що меморандум стане поштовхом для розвитку інтегрованих у міжнародну фінансову систему ринків капіталу й товарів в Україні. За його словами, розвиток цих ринків дасть можливість встановити прозорі правила роботи, сприятиме викоріненню корупції та захисту прав інвесторів.

Раніше Кабмін схвалив меморандум з ЄБРР та USAID про створення нацмеханізму біржової торгівлі. Зробити це уряд планував ще наприкінці січня цього року, однак потім терміни було перенесено, а в цей час відбулася зміна складу Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) через завершення терміну повноважень її голови Тимура Хромаєва та інших її членів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті