Зеленський говорив з Байденом про чіткий план вступу України до НАТО з конкретними датами

Зеленський говорив з Байденом про чіткий план вступу України до НАТО з конкретними датами

Президенти детально обговорили ситуацію на Донбасі

Зеленський говорив з Байденом про чіткий план вступу України до НАТО з конкретними датами
Володимир Зеленський
Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський під час телефонної розмови з президентом США Джо Байденом порушив питання щодо необхідності покрокового плану для приєднання України до НАТО, який має містити чіткі календарні дати. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента (ОП).

«Не може бути сумнівів у тому, що Україна за своїм ціннісним фундаментом є невід'ємною частиною Європи. Зараз, у новій ситуації у Європі, потрібен саме логістичний план вступу України до Альянсу у близькому майбутньому. НАТО для нашої держави – це спосіб максимального захисту», – сказав Зеленський.

За його словами, просування України в НАТО є можливістю досягнення передумов для встановлення на Донбасі стабільного та тривалого миру. У пресслужбі ОП зазначають, що президенти детально обговорили ситуацію на Донбасі. Зеленський назвав причини періодичної ескалації цього протистояння російською стороною та розповів про реальну кількість російських військ, сконцентрованих біля українських кордонів, а також про ті, які передислокували в місця їхнього постійного розташування.

Крім цього, у розмові Зеленський наголосив, що «Північний потік-2» не є питанням економіки або бізнес-перспектив, як його визначає частина європейських політиків. Він сказав, що це виключно геополітичний інструмент Росії, який дає змогу значно розширити її вплив у Європі.

Значну частину розмови президенти присвятили питанню трансформації України як держави в прозору та конкурентну систему.

«Американська сторона розуміє, що ліквідація деструктивного консенсусу між олігархами та політиками в Україні викликає потужний спротив старих еліт. Але підтримка України Америкою в цій роботі буде максимальною», – повідомив керівник ОП Андрій Єрмак.

Раніше Зеленський та Байден мали телефонну розмову, під час якої американський лідер запросив українського колегу відвідати Білий дім цього літа.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло