«Ніщо остаточно не погоджено» - Кулеба про «Північний потік – 2» після переговорів у ФРН

«Ніщо остаточно не погоджено» - Кулеба про «Північний потік – 2» після переговорів у ФРН

Глава МЗС України наголосив, що Німеччина – це друг, з яким можна вирішувати навіть найскладніші проблеми

«Ніщо остаточно не погоджено» - Кулеба про «Північний потік – 2» після переговорів у ФРН
фото mfa.gov.ua

8 червня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розпочав візит до Німеччини на тлі загострення безпекової ситуації з боку Росії, а також на старті виборчої кампанії у ФРН. 

Як повідомляє пресслужбаМЗС, ключовими темами переговорів стали європейське майбутнє України, протидія загрозам з боку РФ та російський газогін «Північний потік – 2».

Зміцнення енергетичного партнерства між Україною та ФРН перебувало у центрі уваги на зустрічі з державним секретарем Федерального міністерства економіки і енергетики Німеччини Андреасом Файхтом. Кулеба вчергове наголосив, що цей проєкт не лише підриває енергетичну безпеку України та Європи, але й розколює союзників, тому Україна продовжує виступати проти його запуску. 

«У перший день візиту до Берліна я провів важкі переговори щодо «Північного потоку – 2» та Нормандського формату. В обох випадках діє правило: ніщо остаточно не погоджено, поки все не погоджено. Але атмосфера була конструктивною. Німеччина – це друг, який багато допоміг Україні, та з яким можна вирішувати навіть найскладніші проблеми», – заявив міністр.

У другий день візиту, 9 червня, заплановані переговори Кулеби з міністром закордонних справ ФРН Хайко Маасом, федеральним міністром економічного співробітництва та розвитку Німеччини Ґердом Мюллером, а також зустрічі з керівництвом провідних німецьких політичних партій.

Нагадаємо: днями держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що виняток з американських санкцій для компанії-оператора «Північного потоку – 2» Nord Stream 2 AG може бути скасовано, це означає, що компанія може таки потрапити під американські санкції.

Як повідомлялось, офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт заявив, що Україна повинна залишатися країною транзиту російського газу і після завершення будівництва газопроводу «Північний потік – 2».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло