ФРН: Україна повинна залишатися країною-транзитером і після запуску «Північного потоку – 2»

ФРН: Україна повинна залишатися країною-транзитером і після запуску «Північного потоку – 2»

Путін днями сказав, що це залежатиме від того, чи виявить Україна «добру волю» по відношенню до Москви

ФРН: Україна повинна залишатися країною-транзитером і після запуску «Північного потоку – 2»
Фото: nord-stream2.com

Німеччина заявила, що Україна повинна залишатися країною транзиту російського газу і після завершення будівництва газопроводу «Північний потік – 2». Як повідомляє Reuters, про це заявив офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт після того, як президент РФ Владімір Путін зазначив, що це залежатиме від того, чи виявить українська сторона «добру волю» по відношенню до Москви.

Німеччина, яка підтримала будівництво трубопроводу, попри шалену опозицію з боку США і багатьох європейських країн, завжди наполягала на тому, що Україна повинна залишатися транзитною країною.

«Для уряду Німеччини головним залишається те, що Україна повинна залишатися країною транзиту навіть після «Північного потоку – 2», – підкреслив Зайберт.

Німеччина очікує, що Росія дотримуватиметься існуючої міжурядової угоди, що зобов'язує її спрямовувати газ через Україну.

«З їх транзитною угодою, частково узгодженою між ЄС і Німеччиною, Росія і Україна створили основу для цього, – сказав Зайберт. – Ми очікуємо, що цієї угоди буде дотримано».

Договір про транзит газу закінчується у 2024 році, але може бути продовжений.

Нагадаємо: 4 червня президент Росії Владімір Путін оголосив про завершення прокладання першої нитки труб російського газопроводу «Північний потік – 2». Робота з укладання другої нитки триває.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло