Туреччина почала рятувати Мармурове море від «морських сопель»

Туреччина почала рятувати Мармурове море від «морських сопель»

Морський слиз також загрожує екології Чорного моря

Туреччина почала рятувати Мармурове море від «морських сопель»
фото twitter.com/cemmehmeteren

Туреччина пообіцяла врятувати Мармурове море, запустивши програму боротьби з проблемою так званих «морських сопель», яка загрожує життю морських організмів і заважає рибальству.

Як повідомляє Reuters, товстий шар органічної речовини, відомої як морський слиз, вкрив берега Мармурового моря поблизу Стамбула.

Міністр навколишнього середовища Мурат Курум сказав, що 25 човнів для очищення морської поверхні і установки бар'єрів, а також 18 інших суден працюють над запобіганням поширенню слизу.

«Сьогодні ми починаємо очистку як на суші, так і на морі в 15 точках, – сказав Курум. – Ми сповнені рішучості врятувати Мармурове море, і ми врятуємо його».

Вчені говорять, що поширенню цієї речовини посприяли зміна клімату і забруднення, яке містить широкий спектр мікроорганізмів. Місцеві жителі привітали очистку, але поскаржилися на «роки неконтрольованого забруднення моря.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган обвинуватив у виникненні «чуми» злив каналізації в море з міст, включаючи Стамбул, де проживає близько 16 млн осіб, і зростаючу температурою води. Також він заявив, що слиз також загрожує екології Чорного моря.

Морський слиз – природне явище, яке відбувається, коли фітопланктон надмірно розростається через високу температуру і забруднення води.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті