ОНОВЛЕНО: Суд дозволив ввести в експлуатацію «Будинок-монстр» на Подолі

ОНОВЛЕНО: Суд дозволив ввести в експлуатацію «Будинок-монстр» на Подолі

Київська міськрада оскаржить рішення суду

ОНОВЛЕНО: Суд дозволив ввести в експлуатацію «Будинок-монстр» на Подолі
фото: Анна Бобирєва/The Village Україна

Північний апеляційний господарський суд прийняв рішення про скасування заборони на введення в експлуатацію «Будинка-монстра» на вулиці Нижній Вал на Подолі. Про це повідомила депутатка Київської міської ради (КМР), секретарка Постійної комісії з питань екологічної політики Євгенія Кулеба на своїй сторінці у фейсбуці.

«Поки КМР подасть оскарження цього рішення у касації, виникає ризик, що ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція України – Mind) введе будинок в експлуатацію, навіть попри те, що у забудовника відсутній договір оренди землі (!).  Також суд призначив ще одну, вже третю, комплексну експертизу в справі й робити її має (ой) Харківський інститут експертиз. У представників Київради навіть не запитали список питань для експертизи та думку щодо місця її проведення. Експертиза – техніка затягування справ, якщо що», – написала Кулеба.

Депутатка сказала, що потрібно стежити та контролювати, щоб ДАБІ не ввела в експлуатацію скандальний будинок на Нижньому Валу.

Доповнено:

Заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко заявив, що КМР оскаржить рішення суду.

«Рішення Північного апеляційного господарського суду, яке стосується зняття заборони на експлуатацію, буде оскаржено. Усі міські служби наразі актуалізовані, з метою вжити усі належні заходи задля недопущення експлуатації даного будинку. Це буде боротьба, як адміністративна, так і судова. Це перше рішення апеляційного суду по цьому будинку, яке не на користь міста. Але я нагадаю, що усі рішення, які були не на користь міста, Верховним судом були скасовані з точки зору порушення норм прав», – наголосив Бондаренко.

Заступник міського голови підкреслив, що наразі важливо контролювати, щоб ДАБІ не надала дозвіл на введення цього будинку в експлуатацію.

«Я переконаний, що завтра Київська міська рада звернеться до Державної архітектурно-будівельної інспекції з відповідною вимогою через численні порушення. Наразі суд скасував заходи забезпечення позову, зокрема, заборону введення в експлуатацію «Будинку Монстру». Водночас оскарження цього рішення у касації потребує часу, а тому існує ризик, що Державна архітектурно-будівельна інспекція введе будинок в експлуатацію, попри те, що у забудовника відсутній договір оренди землі», – зазначив заступник міського голови.

За словами Євгенії Кулеби, архітектори рекомендували знизити поверховість будинку до чотирьох, адже цього вимагають нормативні документи України та міжнародні правові акти.

«Нинішній проєкт будівництва негативно впливає на забудову, яка є невіддільною частиною ландшафтного комплексу Подолу, як історичного центру. Це охоронна зона містобудівної пам’ятки державного історико-культурного заповідника «Стародавній Київ». Центральний історичний ареал. Крім того, ця ділянка примикає до охоронних зон 17-ти пам’яток архітектури, що розташовані на вулицях Межигірській та Ярославській», – підкреслила депутатка.

Нагадаємо: у 2012 році ТОВ «Пателі Лізинг» отримало дозвіл на будівництво 8-поверхового будинку. Однак, надалі фірма побудувала 12-поверхову будівлю (ЖК «Подол Престиж») по вул. Нижній Вал, 27-29.
Наприкінці 2014 року, Київська міська рада подала позов до суду з вимогою зобов’язати ТОВ «Пателі Лізинг» знести самовільно добудовані поверхи на будівлі. У лютому 2015 року суд заборонив вводити в експлуатацію комплекс.

У листопаді 2019 року Господарський суд Києва зобов’язав фірму знести чотири поверхи вище восьмого поверху будинку (9-12 поверхи), адже вони не були передбачені проєктом і є самочинно збудованими. 21 жовтня 2020 року Північний апеляційний господарський суд України рішення скасував, і провадження у справі закрив. Пізніше ухвалу апеляції оскаржили у касаційній інстанції.

У березні 2021 року Шостий апеляційний адміністративний суд Києва відмовився вводити в експлуатацію «Монстр на Подолі».

Раніше Mind розповідав, чи можна змусити забудовника знести «зайві» поверхи «Монстра на Подолі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті